Mobil

Motorola Katlanabilir Telefonu Razr’ı Yıl Bitmeden Tanıtması Beklenmekte

Telefon dünyasının ilkleri arasında yer alan Motorola, yeni katlanabilir telefonu Razr ile gelmeye hazırlanmakta. 2019 yılı bitmeden tanıtımı beklenen katlanabilir telefon için popüler Motorola telefonunun ismini verilmesi beklenmekte.

Hepsinin Lansman Tarihi Gecikiyor

Motorola, Samsung ve Huawei gibi bir katlanabilir telefon üzerinde çalışmakta. Lansman tarihi için yaz ayları düşünülen telefon üzerindeki çalışmalar devam ediyor olacak ki henüz bir tanıtım tarihi açıklanmadı. Ancak şirke yakın isimlerin iddiaları, yıl bitmeden firmanın telefonu tanıtacağı yönünde. Katlanabilir telefonların en çok hatırlandığı şey sanırım tanıtım tarihlerinin gecikmesi olacak.

Bir Lenovo markası olan Motorola da Çin menşeli bir firma. Ülkemizde de bir zamanlar oldukça fazla kullanıma sahip olan telefonları ile akılda kalan şirket, son yıllarda Samsung ve Huawei’nin biraz gerisinde kalsa da yarıştan kopmadığını göstermek istemekte. Razr telefonunu katlanabilir şekilde yeniden tasarlayan Motorola’nın yetkilileri, diğer markalardan geri kalmayacağız açıklaması ile yaz aylarında yeni telefon için sinyal vermişlerdi.

Razr 50 Milyondan Fazla Satmıştı

2019 yılı başında ilk katlanabilir telefonu bilindiği gibi Samsung çıkarmıştı. Fold adını verdiği ve 7.3 inç gibi dev bir tablet-telefon görüntüsü vermekteydi. Ancak ekranı kaynaklı sıkıntılar Samsung’un telefonun satışına başlamadan durdurmasına neden olmuştu. Ekran koruyucusunun ekran ile uyumlu olmadığı için yanlışlıkla sökülmesi en büyük hayal kırıklıklarından biriydi. Ayrıca katlanırken telefonun kullandığı menteşeler arasındaki açıklık, telefona rahatça tozlun girebilmesine imkan vermekteydi.

Bu hataları düzeltmek için ayla harcayan Samsung, sorunları çözdüğünü ve yenilenen telefon için tanıtım yapacağını da iddia etmişti. Eylül ayında kısmen satışına başlanan telefonun Türkiye’ye ne zaman geleceği ise belli değil. Huawei ise henüz Mate X için bir satış tarihi belirlemedi. Halen üzerinde çalışılan telefonun dışa doğru katlanması planlanmakta. Bu, katlandığında daha fazla ekran genişliğine sahip olacağı anlamına gelmekte. Şirketin Ekim ayı bitmeden Mate X’u tanıtması beklenmekte.

Motorola Razr aslında dünyanın tanıdığı ilk katlanabilir telefonlar arasında yer almakta. Ancak bugünkü gibi dokunmatik ve akıllı bir telefon değildi. İkiye katlanabilmesi onu en çok satan telefonlardan biri yapmaya yetmişti. 2004 yılında 50 milyondan fazla satan telefon, bu başarısını devam ettiremedi ve Apple ve Samsung’un gerisinde kaldı. Yeni katlanabilir Razr ile ne kadar başarılı olacağını ise bekleyip göreceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı