Mobil

Motorola Moto Z3 Nasıl Format Atılır?

Günümüzde akıllı telefonlarda oluşan sorunlar sebebi ile formata ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sorunlar genel olarak kasma, virüs bulaşma ve telefonun yavaşlaması durumlarıdır. Motorola Moto Z3 format atma işlemi için öncellikle telefonun yedeğini almanız gereklidir. Çünkü format sonrasında telefonunuz sıfırlanacağı için tüm bilgileriniz silinmiş olacaktır. Eğer bilgilerinizin kaybolmamasını istiyorsanız mutlaka yedekleme yapmalısınız. Ayrıca reset öncesi telefonun şarjı en az %50 oranında olmalıdır. Aksi halde telefon format sırasında kapanabilir ve arızalanabilir. Bundan başka format sırasında hiçbir şeye dokunmadan sabırlı bir şekilde beklemeniz gereklidir.

Motorola Moto Z3 Sıfırlama Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Motorola Moto Z3 sıfırlama işlemini yapmadan önce dikkat etmemiz gereken temel şey telefonun şarjının olmasıdır. Hatta telefonunuz şarja takılı bir şekilde format işlemini yapmanız önerilmektedir. Bundan başka telefonda bulunan arama rehberinin yedeği de alınmalıdır. Tüm bunları tamamladıktan sonra format işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Format bittikten sonra ise telefonunuza ilk önce virüs programı indirmelisiniz. Çünkü sıfırlama işlemi sonrasında telefonunuz ilk haline geri dönmüş olacaktır.

Motorola Moto Z3 Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk önce telefonunuzun durumuna göre reset ya da hard reset atılması belirlenir. Eğer telefonunuz açılmıyorsa hard reset atmanız gereklidir. Fakat menüye erişim sağlayabiliyorsanız normal sıfırlama işlemi yapılabilir. Bunun için ilk olarak telefonun menü bölümüne girerek ayarları seçiyoruz. Buradan ise “yedekle ve sıfırla” seçtikten sonra fabrika ayarlarına sıfırlanın üzerine dokunuyoruz. Son olarak telefonu sıfırla diyerek format işlemini başlatıyoruz. İşlem bittikten sonra telefonunuz format olmuş olacaktır.

Motorola Moto Z3 hard reset atmak için ise telefonun düğmelerini kullanmak gereklidir. Bunun için ilk olarak telefonun güç düğmesini basılı tutarak telefonu kapatmalısınız. Ardından ses tuşları ile beraber güç düğmesini basarak logonun gelmesini bekleyeceksiniz. Bekledikten sonra Recovery Mode bölümünü seçtiğiniz zaman açılacak olan pencerede “Wipe data / factory reset” üzerine gelerek seçim yapıp güç düğmesine basmalısınız. Sonraki adım olarak “Reboot system now” seçip format işlemini başlatabilirsiniz. Telefon bir süre sonra kapanacak ve yeniden açıldığı zaman sıfırlanma işlemi tamamlanmış olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı