Mobil

Motorola Yeni edge ve edge+ Modellerini Duyurdu

Motorola bugün 2020 yılının yeni amiral gemisi modelleri arasındaki yerini alacak modellerini duyurdu. Akıllı telefon pazarındaki payını artırmaya çalışan Motorola bu amaç doğrultusunda edge ve edge+ isimli iki yeni model geliştirdi. 

Özelliklerine kabaca baktığımız zaman iki cihazın da günün gereksinimlerine uygun olduğunu ve emsallerinden geri kalır hiçbir yanı olmadığını söyleyebilmek mümkün. Mesela edge+ modeli için konuşacak olursak Qualcomm Snapdragon 865 işlemci, 108 MP ana lensin bulunduğu toplam 3 lensli kamera, 90Hz gibi yüksek yenileme frekansına sahip bir ekran öne çıkan özellikler arasında yer alıyor. 

Buna ek olarak 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanının bulunduğu cihazda 5,000 mAh kapasiteli batarya, kablosuz şarj özelliği, kulaklık girişi ve hatta IP68 sertifikası bile var. 

Bütçesi kısıtlı olanlar için: edge

Bu amiral gemisi modeline çok fazla para vermek istemeyenler içinse Motorola edge isimli modeli öneriyor. edge+’den farklı olarak telefonda Snapdragon 765 işlemci yer alıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza ise günlük kullanıcılar için gayet yeterli.

Her iki modelin ortak noktası Type-C ile şarj ediliyor olmaları ve parmak izi okuyucusunun ekrana gömülü olması. Malum, yeni çıkan çoğu amiral gemisinde artık bu teknoloji tercih ediliyor. Depolama alanlarının UFS 2.1 teknolojisine sahip olması ise yazma ve okuma hızlarının artmasını mümkün kılmış.

Fiyatıyla cep yakmaya geliyor

Henüz Türkiye’de satışa çıkacak mı bilinmez, ancak Avrupa kıtası genelindeki diğer çoğu ülkede Motorola’nın yeni amiral gemisi modelleri 699 Euro’dan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak. Eğer bir üst model olan edge+’ı tercih edecek olurlarsa alıcıların 1199 Euro ücreti gözden çıkarmaları gerekecek. Bu fiyat politikasının rekabetçi olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı