Mobil

Motorola’nın Yeni Katlanabilir Razr Modelini Bu Sene Çıkaracak

ABD’li akıllı telefon üreticisi Motorola, premium model segmentine Motorola Razr ve Motorola Edge Plus modelleriyle iddialı bir geri dönüş yaptı. Özellikle Motorola Razr şirketin ilk katlanabilir akıllı telefon modeli olma özelliğine sahipti. 2000’lerde çok satan, bugün ise nostaljik olan katlanabilir telefonunun güncel teknolojiler doğrultusunda geliştirilmiş halini Motorola tutkunları çok sevdi. Şimdilerde öğrendiğimiz bilgilere göre ise Motorola, ikinci Razr katlanabilir telefonunu bu yıl sonuna doğru görücüye çıkaracak. 

Hem sevildi, hem topa tutuldu

Tasarım ve kullanışlılık noktasında Motorola Razr modeline kimsenin diyeceği bir şey yok. Ancak telefonu beğenmeyenlerin eleştirdiği en büyük husus, katlanabilir ekranın garip bir ses çıkarıyor olmasıydı. Keza telefonda kullanılan işlemci de amiral gemisi modele yakışır seviyede değildi. Tam 1499 dolara satılan bir telefonda insanlar haklı olarak üst düzey bir işlemci bekliyor elbette.

Fakat tüm bunlar şirketi katlanabilir model üretmekten geri koymayacağa benziyor. İkinci nesil Razr modeli için Motorola’ya yakın kaynaklar Eylül ayına işaret ediyor. Bu bilgi Lenovo Güney Afrika’nın genel müdürü Thibault Dousson’un açıklamalarından alındı mesela.

Bizzat üst düzey yönetici açıkladı

“Motorola ile Lenovo ne alaka?” diyebilirsiniz. Bilmeyenler için hatırlatalım: Motorola, 2014 yılında Lenovo tarafından Google’dan 2.91 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı.

Yukarıda adı geçen üst düzey yönetici, katıldığı Reframed Tech isimli podcast yayınında “Yeni nesli Razr modeli geliyor. Sanırım Eylül ayında tanıtılacak” açıklamasında bulundu. Laf arasında bu bilgiyi verdiği için sonradan pişman olmuş olması kuvvetle muhtemel.

Şuan için elimizde cihaza dair herhangi bir sızıntı veya ipucu yok. Tasarımı ve donanımı bilinmezliğini korumaya devam ediyor. Yılın ikinci yarısında görücüye çıkacak 2. nesil katlanabilir Razr modelinde Motorola’nın eleştirileri dikkate alarak hataları gidermesi ve daha başarılı bir telefon geliştirmesi temennimiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı