Mobil

Navigasyon Cihazı mı Cep Telefonu mu?

Özel bir GPS ünitesi arasında karar veriyorsanız ve sadece akıllı telefonunuzu kullanıyorsanız, ikisi arasında birkaç önemli fark olduğunu hatırlamak önemlidir. Genel olarak, özel bir GPS ünitesi yalnızca dış mekan düşünülerek tasarlandığı için daha iyi bir seçim olacaktır.

Bununla birlikte, iPhone’unuzun kısıtlamaları, bir miktar ileri planlama, birkaç aksesuar ve doğru uygulamalarla tamamen aşılamaz.

Cepten Navigasyon

Pil Ömrü

Kabul edelim, akıllı telefonun pil ömrü hala hayal kırıklığı yaratıyor. En yeni cihazlarda bulunan modern GPS yongaları, önceki akıllı telefonlarda bulunan cihazlardan çok daha fazla güç tüketirken, sürekli GPS kullanımı, iPhone’unuzun ekranı ve hücresel ağ bataryanızı çabucak boşaltacaktır.

Birçok özel GPS cihazı, genellikle bulunması ve taşınması kolay AA hücreleri biçimindeki, değiştirilebilir pilleri tercih eder. Karşılaştırma yaparken, akıllı telefonunuz sabit bir şarj edilebilir lityum-iyon pil kullanıyor, bu nedenle stoklayabileceğiniz standart AA pilleri kullanmanıza izin veren bir tür acil durum şarj cihazına yatırım yapmaya değer olabilir.

Dayanıklılık

Çoğu özel GPS ünitesi, bir veya iki kez hayatta kalabilen sağlam tasarımlara sahip, elemanlara karşı yalıtılmak üzere üretilmiştir. iPhone’unuz su geçirmez değildir ve ekranın kırılması bazı pahalı onarımlar gerektirir.

Haritalama

Bir kağıt harita taşımıyorsanız, haritalama muhtemelen bir navigasyon çözümü seçmenin en önemli parçasıdır. İyi haber, kullanım kolaylığı düşünülerek oluşturulan uygulamalar sayesinde, haritaların akıllı telefonlarda elde etmek için genellikle GPS ünitelerine göre çok daha kolay olmasıdır.

Özel üniteler, önceden yüklenmiş haritalara sahip olmak için yerel bir yürüyüş mağazasına gitmeyi gerektirse de, akıllı telefon haritalama uygulamaları, haritaları cihazınıza birkaç dokunuşla kaydedebilir. Atanmış birimler, çoğu zaman eşleşecek bir fiyat noktasına sahip olan ayrıntılı haritalara dayanırken, App Store’da mevcut pek çok ücretsiz haritalama çözümü bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı