Mobil

Nokıa Kolları Sıvadı Katlanabilir Telefon Yolda!

Akıllı cihaz pazarının arkasında HMD Global’in yer aldığı muhteşem adlı Nokia, kapanabilir cihaz dünyasına küçük adımlar atarak mı? Nokia, akıllı cihaz sektöründe son zamanlar da oldukça sesi kısık kaldı. 2019’un başında daha fazla ses çıkaran şirket, 2020’de neredeyse hiç yayına düşmeden gelmiyor. Fakat şirketin son zamanlar da çıkmış iddialı hiçbir ürünü yer almıyor. Bunu değiştirecek bir ürün ise hali hazır da olarak yapım aşamasında. Düzgün ve dayanıklı bir kaynağa göre Nokia kapanabilen cihaz modeli şu an hala ölmedi ve ilerleyen zamanlar da önümüze gelecek. Daha cihazın özellikleri veya tam olarak ne süreli geleceği zaman olarak tam net değil. Fakat birden fazla kaynak modelin Samsung Galaxy Fold ve benzeri değil Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey kıvrılabilir yapıyı benimseyeceğini söylüyor.

Kağıt üzerin de çok iddialı olan fakat bunu pratiğe dökemeyen telefon Nokia 9 PureView, genel olarak fazla bir hayal burukluğu olmuştu. Şimdi bu ürünün yenisi yolda gözüküyor. 9.1 yerine 9.2 ismiyle ortaya çıkan cihaz, aldığı ertelemeler ile sonbahar zamanın da gündeme çıkacağı belli oluyor. Aslında daha erken geleceği ifade edilen fakat Snapdragon 865 işlemci kullanılması için daha sonra ki zamanı atılacağı belirtilen cihazın, yine beşli bir arka kamera sistemi üstüne kurulacağı dile getiriliyor. Cihazın 5G desteği olacağı da gelen haberler arasında yer gözetiyor. Bu telefonu herkes dört gözle bekliyor. Herkes şimdiden araştırmasını yapmaya başladı.

Güvenilir bir kaynak, Nokia’nın bu üretim bilgilerini sürekli çalışmalarda olduğunu açık açık belirtti. Akıtmayı yapan Nokia Anew, Nokia cihazlarını daha ilgili düzgün söylemler için bir yükselişe sahip olduğunu ifade etmekte fayda var. Küçük bir sosyal medya paylaşım ile tek bir projenin devam ettiğini dile getirdi fakat piyasaya ne zaman sürüleceği hakkında daha çok ayrıntı öğrenmek istiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı