Mobil

Nubia Red Magic 5G’nin İlk Fotoğrafı Yayınlandı

Nubia Red Magic 5G yakın bir gelecekte tanıtması beklenen mobil oyun severlere hitap eden bir akıllı telefon. Cihazın ilk fotoğrafı internete sızdı. Telefonun arka tasarımının sıra dışı görüntüsü ilgi topladı.

Mobil dünyayla ilgili güvenli bilgiler yayımlayan Mukul Sharma, yeni çıkacak Nubia 5G’nin ilk fotoğrafını paylaştı. Corona Virüsü nedeniyle iptal edilen 2020 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması planlanan telefon, sıra dışı arka tasarımıyla dikkat çekti.

Oyun Severlerin Yeni Amiral Gemisi Nubia Red Magic 5G’nin Özellikleri

Mobil oyun severlerin büyük ilgi göstereceği düşünülen Nubia Red Magic 5G‘in, 16 GB’a kadar ultra hızlı LPDD5 RAM, Snapdragon 865 işlemci ve 144 Hz ekran yenileme hızı gibi özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.

İsminden anlaşıldığı üzere 5G bağlantısını destekleyecek olan telefon, WiFi 6 standardında olacak. Hızlı şarj özelliği de bulunan cihaz 40 dakikada %100 şarj kapasitesine ulaşabiliyor. 55 watt’lık hızlı şarj teknolojisi sayesinde telefonun bataryası hızlıca dolabiliyor. Arka tarafında üçlü kamera sistemine sahip telefonda OLED panel kullanıldığı daha önceden açıklanmıştı. IMX686 sensörlü ana kamera, 64MP çözünürlükte. Telefonun 256 GB gibi yüksek bir dahili depolama alanı olduğu Nubia şirket başkanı tarafından doğrulandı.

6.65 inç boyutunda, FHD+ çözünürlüğünde ve 168.56 x 78 x 9.75 ölçülerine sahip olduğu bilinen telefonun 4440 mAh batarya kapasitesinde olduğu da kesinleşti.

Nubia Red Magic 5G, GameBench Testlerinden Geçti

Ortaya çıkan detaylardan biri de Nubia Red Magic 5G’nin GameBench testlerinde de oldukça başarılı olduğu yönündeydi. Mobil oyun sevdalıları için ideal bir telefon olarak piyasaya sürülecek olan telefon, Real Racing 3 oyunuyla teste tabi tutuldu. Real Racing 3 oyunuyla minimum 142 FBS ve ortalama 144 FPS’ye ulaşan oyun hızı, en çok oynanan oyunlardan biri olan PUBG Mobile da 90 FPS’de. Başarılı bir oyun performansı sağlayan telefonun ısınmayı önleyen aktif soğutma özelliği de bulunuyor. Soğutma özelliği sayesinde telefonun, uzun süre oyun oynarken de performansını koruması bekleniyor.

Mobil Dünya Kongresi iptal olmuş olsa da Nubia tarafından, telefonun Çin’de tanıtılacağı açıklanmıştı. Nubia gibi başka şirketlerin de lansmanlarını farklı etkinliklerle düzenleyip ürünlerini tanıtmaları mümkün görünüyor. Etkinlik tarihi net olarak belli olmasa da önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Nubia Red Magic 5G’nin fiyatıyla ilgili bir bilgi ise henüz yok.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı