Mobil

Ön Kamera Ters Çekiyor Sorunu Çözümü

Akıllı telefonlarda yaşanan genel sorunlar arasında olan ön kamera ters çekme sorunu, sık sık gündeme gelmektedir. Burada karşımıza gelen mantık, ayna mantığı olarak düşünebilir. Fakat kamerada yapılacak ayarlar ile bu sorun tamamen çözülebilir. Genellikle android cihazlar çözüm daha basittir. İphone cihazlarda bu sorunu çözmek için kullanılması gereken kamera programları bulunmaktadır. Bu programlar arasında en popüler kullanılan retricadır.

Android işletim sistemine sahip tüm cihazlarda kamera ayarları kısmında ön kamera ters çevirme ayarı bulunmaktadır. Bu sebepten kamera uygulamasına giriş yaptığınızda ayarlar sekmesine tıklayın ve açılan sayfada Resimleri Önizlediği Gibi Kaydet seçeneğini seçin. Bu durumda ön kamera ile çekeceğiniz selfiler artık ters olarak size kayıt edilmeyecektir.

İphone kullanıcılarında böyle bir sayfa olmadığı için bu sorunu çözmek farklı bir yolla oluyor. Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken işlem bir uygulama kurmak olacaktır. Kurduğunuz uygulama ile kamera düz bir şekilde kaydedecek. Popüler bir fotograf çekme uygulaması olan Retrica bu sorunu tamamen ortadan kaldıran bir yazılım. Retrica ayarlarında bulunan Save as Preview özelliğinin açılması fotografların, düz bir şekilde kaydedilmesini sağlayacaktır.

Aynı zamanda fitre ve çeşitli efektler kullanarak android cihazlarda ön kameradan çekim yapan kişilerin kullandıkları program içerisinde de resimleri düz kaydetme özelliği bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse android  işletim sistemine sahip cihazlar da retrica ile bu sorununu çözebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı