Mobil

One UI Android 10 ile Galaxy S10 Keyfine Hazır Mısınız?

Samsung tarafından UX’in özelliklerinin çok daha incelikli ve rafine hale getirilmesi ile geliştirilmiş olan One UI’nin Galaxy S10’un hizmetine sunulması ile bizler için de sade ama aynı zamanda kolay bir telefon kullanımı tecrübesinin startı verilmiş oluyor.

Samsung’un ‘’Önemli olana odaklan’’ ifadesi ile bizlere sunduğu özellikler incelendiğinde aralarında net ve kolay kullanımı destekleyecek şekilde geliştirilmiş ekran ara yüzleri dikkatleri çekiyor.

Telefonu kullanırken aniden önümüze düşen bildirim ekranlarının olabildiğince minimize edilmiş hallerinin yanında sabitlenmiş yükleme göstergeleri ve basitleştirilmiş düğme düzeniyle kolay ve dolayısıyla bir hayli keyifli olabilecek bir ekran ara yüzü kullanımı amaçladıklarını görebiliyoruz.

Yeni One UI’nin gelişi ile ekranda daha az yer kaplayan bildirim ekranlarıyla o an kovaladığımız işin veya işlemin kesintiye uğramadan ve aynı zamanda gelen güncel bilgi ve uyarıları da gözden kaçırmadan kullanıcıya her şeye hakim olabilme fırsatı sunulmuştur. Böylece tam ekran modunda en favori dizimizi, filmimizi acaba bildirim geldi mi diye defaten kontrol etme ihtiyacı duymadan izlerken bir yandan da hiçbir bildirimi kaçırmayacağımızı bilmenin gönül rahatlığını yaşıyabiliyoruz.

One UI Android 10’a Yükselerek Rahat Bir Galaxy S10 Deneyimi

Eskisinden çok daha akıllıca düzenlemelerle şekillendirilmiş ve bariz derecede verimli bir kullanım sunulmaktadır. Verimli kullanım derken hem görsellik, hem kullanışlılık düşünülerek geliştirilmiş ‘’Dark Mode’’ teması ile gece kullanımda görüntülerin, yazıların ve renklerin parlaklığını, görünürlük bakımından tam kıvamında ayarlayarak gereğinden ne bir eksik ne de bir fazla batarya israfına gitmeden kullanıcısına sağladığı verimden bahsediyoruz.

Tüm bunlarla sınırlı kalmayıp otomatik olarak kilitlenen Akıllı Kilit Ekranı, saat ve bildirimlerin renk ve biçimi bakımından kendiliğinden yapılan optimum seviyedeki ayarlamalarla yazı ve ikonların net bir biçimde görünürlüğünü garantilemektedir.

One UI ile Dijital Verimliliğin Takipçisi Olmak

Telefonun dijital verimliliğinin yönetilebilmesi açısından da geliştirilmiş olan One UI, bu konuda da geniş ölçekte seçenekler sunmaktadır. Örneğin ‘’Odaklanma Modu’’ ile kullanım süresi takip edilerek ya da ekranda aktif kalma sürenizi yöneterek dikkatinizi dağıtan etkileri minimize etmek ve odağınızı tekrar aynı yere verebilmeniz için geçici olarak uygulama durdurma imkanı bile düşünülmüştür.

Akıllı telefonunuzun zamanla düşüş gösterebilecek performansının iyileştirilmesi, ön sezisi güçlü Cihaz Bakım menüsü ile de çok kolaylaştırılmıştır. Bu menünün sunduğu kullanım kolaylığı sayesinde performans açısından önemli olan fonksiyonlara çok daha kolay ulaşılabiliyor. Ayrıca bazı kişisel özelliklerde de kullanıcıya çok daha fazla yönetme olanağı sunularak buralar hep benim duygusu yaratmanın amaçlandığını düşünüyoruz.

Tüm bu yeniliklerin ve sunulan hizmetin sahibi olan bir One UI Android 10 kullanıcısı bilmeli ki sadece bir telefon değil kullanıcısına maksimum verimle kullanım sağlamayı hedefleyen bir mobil asistanla birliktedir.

One UI Beta’lı Android 10 özelliklerine siz de şimdiden katılın ve düşünce ve deneyimlerinizi bizimle de paylaşmayı unutmayın lütfen.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı