Mobil

OnePlus 8 Pro’ların Ekranında ‘Yeşil Renk’ Sorunu Ortaya Çıktı

Akıllı telefon üreticilerinin neredeyse tamamı, modellerinde tercih ettikleri ekranları hep aynı tedarikçilerden temin ediyorlar. Samsung ve LG gibi önde gelen tedarikçilerden hizmet alan bir marka ise OnePlus. Oppo sahipliğindeki şirket kendine has bir kullanıcı topluluğu oluşturmayı başarmış duruma. 

Ancak son çıkan OnePlus 8 Pro’ya sahip olmak için erkenden sıraya girenler şimdilerde hayal kırıklığına uğramış bulunuyor. Nedeni, OnePlus’ın en pahalı telefonunda ilginç bir ekran sorununun baş göstermesi.

Kullanıcılar hayal kırıklığına uğradı

OnePlus 8 Pro ile OnePlus çok daha yenilikçi ve üst düzey bir ekrana terfi etti. Zaten fiyatın ciddi şekilde artmasının bir sebebi de bu olsa gerek. Cihazda tercih edilen 6.78 inçlik QHD+ ekran 120 Hz yenileme frekansına çıkabiliyor ve 10-bit renk desteğine sahip. Bunlar kağıt üzerinde muhteşem özellikler. Ancak ekranların kalibrasyonu tam yapılmadığından mıdır nedir, müşterilere gönderilen ilk telefonların ekranlarında ciddi sıkıntılar var.

Android Police editörünün de arasında bulunduğu bazı kullanıcılar, ekranın siyah olması gereken alanlarda yeşile çalan bir renge büründüğünü raporlamış bulunuyorlar. Tespit edebildiğimiz kadarıyla bu sorun çok yaygın değil, yani tüm OnePlus 8 Pro kullanıcılarında yok. Yine de bu hata göz ardı edilemeyecek kadar ciddi, sonuçta insanlar telefona ciddi bir para ödüyor ve bunun karşılığını almak istiyorlar.

Nedeni henüz belli değil

Şuan için OnePlus cephesinden bir açıklama gelmiş değil. Ancak bazı kullanıcılar sorunun neden meydana gelmiş olabileceğine dair çeşitli teorilere sahipler. Bunların en mantıklı olanı, ekranların kalibrasyon ayarının yapılmaması nedeniyle bu sorunun çıktığı yönünde. Yani muhtemelen donanımsal olarak herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan, yeni yazılım güncellemesiyle bu sorun giderilebilir.

Aksi takdirde 1,000 dolara satılan bu telefonu satın alacak insanların tereddüt yaşayacağı kesin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı