Mobil

OnePlus Artık Yeni McLaren Edition Modeli Çıkarmayacak

Oppo sahipliğindeki OnePlus, Samsung ve Xiaomi’nin aksine sürekli olarak yeni akıllı telefon modellerini piyasaya sürmektense tıpkı iPhone gibi az ama öz modeller çıkarma yolunu tercih ediyor. Tabii bu şirketin sınırlı sayıda üretilen bazı özel sürüm modeller geliştirmediği anlamına gelmemeli. Neticede OnePlus 2018 yılından bu yana McLaren Edition adını taşıyan telefon modellerini müşterilerin beğenisine sunuyordu.

Fakat bugün öğrendiğimiz bilgilere göre OnePlus, 2020 F1 sezonunda McLaren’le olan işbirliğini uzatmayacak. Haliyle bu da artık yeni OnePlus McLaren Edition modelinin çıkmayacağı anlamına geliyor.

Tasarımlarda McLaren’in yarış arabalarından esinlenilmişti

OnePlus’ın özel sürüm telefonları sadece McLaren Edition’lardan ibaret değil bu arada. Şirket daha önce de Star Wars ve Avengers filmleri için özel telefonlar üretmişti. Ancak bu modellerde genelde filmlerin logoları veya tematik öğeleri yer alıyordu. 

Fakat bunların aksine OnePlus 6T ve OnePlus 7T Pro McLaren Edition modellerini elinize aldığınızda telefonların hızlı olduklarını hissedebiliyordunuz. McLaren’in yarış arabalarıyla aynı renkleri taşıyan bu telefonlarda stok modellerden daha fazla RAM bulunuyordu. Yani telefonlar hızlı görünmekle kalmıyor, gerçekten daha fazla hız sunuyordu. Tabii bir de daha pahalıya satılıyorlardı.

McLaren’in tek telefon üreticisi sponsoruydu

OnePlus’ın McLaren ile yalnızca 2 yıl süren bu ortaklığı bitirmiş olması üzücü. F1 sezonları boyunca resmî iş ortakları listesinde adını gördüğümüz OnePlus, bu listedeki tek akıllı telefon markasıydı. Tabii HTC Vive, Dell ve hatta Logitech gibi başka teknoloji şirketleri de vardı ancak OnePlus harici telefon üreticisi yoktu.

Üzücü bir şekilde an itibariyle McLaren’in “İş Ortakları” sayfasını ziyaret eden kullanıcılar, 2020 F1 sezonunda OnePlus’ın listede yer almadığını fark ediyorlar. Tabii bu, bu sene içerisinde OnePlus 8T veya OnePlus 8T Pro McLaren Edition’un çıkmayacağı anlamına gelmemeli. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı