Mobil

OnePlus Z Tasarımı Gün Yüzüne Çıktı!

Çinli teknoloji devi Oppo bünyesindeki OnePlus yeni amiral gemisi modelleri OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro’yu tanıttığında insanlar daha uygun fiyatlı OnePlus Z’nin de tanıtılmasını bir umutla beklediler. Ancak beklentilerin aksine OnePlus böyle bir model tanıtmadı. Ancak bu, böyle bir telefonun planlanmadığı anlamına gelmemeli. Nitekim ortaya çıkan yeni sızıntı kaynaklı haberler de buna işaret ediyor.

SlashLeaks’te yer alan sızıntılara bakacak olursak evet, OnePlus Z kesinlikle çıkacak. Tasarım itibariyle de telefon 2020’de satın alabileceğiniz herhangi bir uygun fiyatlı modelden farksız görünüyor. Ancak bu satırları yazdığımız esnada fotoğrafta görünen telefonun OnePlus Z olup olmadığını teyit etme imkânımız yok. Çünkü bildiğiniz üzere OnePlus logosu modellerin arkasına işleniyor ve bu cihazın arka kasasına dair bir görüntü henüz paylaşılmamış.

Kamera ekranın sağ üstünde konumlanacak

İşin garibi, fotoğrafta görünen telefon SlashLeaks’teki iki farklı paylaşıma konu oldu. Ancak halen daha bu paylaşımları ciddiye alma noktasında şüphelerimiz var. Yine de farklı kaynaklardan teyit ederek topladığımız bilgiler OnePlus Z’nin büyükçe bir ekrana sahip olacağı ve ince çerçeveli bir kasayla geleceğine işaret ediyor. Keza kamera lensinin ekranın sağ üst köşesinde yer alacağı bilgisi de var.

Fotoğraflara bakacak bir yorum yapacak olursak, OnePlus Z’nin tasarımında bariz olarak Galaxy S20’den esinlenildiği çıkarımında bulunabiliriz. Ekranın baş ve alt taraflardan hafif kavisli olması bunun en önemli kanıtı.

MediaTek işlemciyle gelecek

Donanım tarafında da yine elimizde paylaşabileceğimiz pek bir bilgi yok doğrusu. Ancak söylentilere göre OnePlus bir ilke imza atıp OnePlus Z isimli ucuz modelinde MediaTek marka bir işlemci kullanabilir. Firma bu zamana kadar hep Snapdragon işlemci tercih etmesiyle biliniyor. Fakat telefonu ucuza mal edebilmek için bu tercih kaçınılmaz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı