Mobil

S20 Ultra Fiyatı ve Maliyeti Arasındaki Şok Uçurum

Samsung Galaxy S20 Ultra son zamanların en popüler telefonları arasında ilk sırada yer alıyor. Satış fiyatı şu an için 12,499 TL olan S20 Ultra’nın üretim maliyeti incelendi. Ortaya çıkan sonuç teknoloji severleri çok şaşırttı.

Samsung Galaxy S20 Ultra üstün performans özellikleri ve gelişmiş kamera sistemiyle akıllı telefon piyasasının en ünlü telefonlarından biri. Samsung’un amiral gemisi olan telefonun satış fiyatı oldukça yüksek olmasına rağmen telefona karşı büyük ilgi duyuluyor. Her bir bileşeni özenle seçilmiş olan S20 Ultra’nın maliyetini hesaplamak isteyen Tech Insights, ortaya çok konuşulacak bir tablo çıkardı. Telefonda kullanılan tüm malzemelerin fiyatını listeleyen bu tablo ile işçilik, montaj ve taşıma – depolama gibi maliyetlerin yer almadığını belirtmek gerek. Yine de hazırlanan liste, 12,499 TL’den satışa sunulan telefonun üretiminde kullanılan madde ve bileşenlerin fiyatını öğrenmek adına oldukça aydınlatıcı bir tablo çiziyor.

S20 Ultra Fiyatı ve Maliyeti Arasındaki Şok Uçurum

Samsung Galaxy S20 Ultra’nın Maliyeti Tek Tek Hesaplandı

Tech Insights tarafından yapılan analizler gösteriyor ki Samsung Galaxy S20 Ultra’nın yapımında kullanılan malzemelerin toplam değeri 528,50 dolar. Bu fiyata üretim ve dağıtım maliyetleri dahil değil, 528 doları yalnızca kullanılan maddeler oluşturuyor. Yapılan analiz sonrasında Samsung’un 1,400 dolardan satışa sunulan telefonunda fiyat artışını sağlayan unsurların ne olduğu açıkça ortaya koyuluyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra’nın üretiminde kullanılan fiyat tablosuna bakıldığında en pahalı bileşenin kamera sistemleri olduğu açıkça görülüyor. Telefonu S20 ve S20+’tan ayıran üstün kamera donanımı, Samsung’a telefon başına 107,5 dolara mal oluyor. Cihazda kullanılan yonga seti de telefonun en pahalı ikinci donanımı olarak ortaya çıkıyor. Telefon başına 81 dolar harcanan donanımı, üçüncü sırada yer alan ve telefon başına 67 dolar harcanmasını sağlayan ekran sistemi izliyor.

S20 Ultra Fiyatı ve Maliyeti Arasındaki Şok Uçurum

Samsung Galaxy S10 Plus’a Fark Atan Kamera Sistemi

Paylaşılan bilgiler, Samsung’un geçen seneki amiral gemisi Samsung Galaxy S10 Plus ile kıyaslandığında, S20 Ultra’nın 108,5 dolar kadar daha pahalı donanımlara sahip olan bir telefon olduğunu açıkça görebiliyoruz. Bu farkın en büyük sebebinin tercih edilen kamera sistemi olduğu göze çarpıyor. S10 Plus’ın kamera bileşenleri toplandığında yalnızca 56,5 dolar ediyordu. S20 Ultra ile bu fiyat neredeyse 2 katına çıkmış durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı