Mobil

Samsung A7 2017 Özellikleri Nelerdir?

Samsung A7 2017 özellikleri nelerdir? İnceleme yazımızda, Samsung A7 hakkındaki tüm detayları, sizler için ele alıp özellikleri hakkında bilgi verdik.

Samsung A7 2017 Özellikleri Nelerdir?

Super AMOLED ekran panelinin kullanıldığı cihazın ekran boyutu, 5.7 inç boyutunda tasarlanmış ve kendi sınıfındaki telefonlara göre yeterli bir boyut olduğunu söyleyebiliriz. 1920 x 1080 Full HD ekran çözünürlüğünün olması da, cihazın ekran adına öne çıkan özelliklerinden birisi olarak göze çarpıyor. 386 ppi piksel yoğunluğu, önceki sürümlerine göre düşük olsa da yine de genel kullanımlar için tatmin edici bir nitelik olarak gözüküyor. 2016 versiyonunun 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip olması tüketicinin ekran konusunda kafasını karıştırıyor olsa da, ekranın diğer işlevsel özelliklerinin artırılmış olması bu anlamda açığı kapatıyor.

Tasarımsal anlamda Note 7 ve S7 cihazlarından izlenimler sezdiğimiz cihaz, kenar kısımlarındaysa metalik bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Mavi, pembe, siyah ve altın rengi seçenekleriyle satışa sunulan Samsung Galaxy A7 2017 telefonun en önemli özellikleri arasında, suya dayanıklı yapısı geliyor.

1.5 metre derinliğine kadar, 30 dakikalık süre boyunca suya dayanıklılık gösteren cihaz, bu özelliğiyle oldukça beğeni toplamayı başardı.

SIM kart girişi ile microSD girişinin yan yana konumlandırıldığı telefonun alt kısmındaysa, kulaklık girişi bulunmaktadır. Parmak izi sensörü ile önemli bir güvenlik özelliğini kullanıcılarına sunan cihaz, Samsung güvenlik hassasiyetini sonuna kadar hissettiriyor.

Samsung A7 2017 Özellikleri Nelerdir?

İşletim Sistemi ve Performans Özellikleri

Android 6.0 sürümü kullanılan telefonda, Android Marshmallow güncellemesi yer alıyor. Güvenli Klasör ve Game Launcher uygulama kolaylıklarının sunulduğu cihaz, Smart View gibi kullanışlı kısa yolları da kullanıcılarına sunmaktadır.

1.9 GHz Cortex-A53 yongasıyla güçlendirilmiş cihazda, 8 çekirdeklşi Exynos 7880 özelliği yer alıyor. 32 GB depolama alanı bulunan telefonun 3 GB RAM ve 256 GB artırılabilir microSD depolama alanı da, yüksek depolama hacmine sahip olmasını sağlıyor.

Ses Kalitesi ve Pil Ömrü

Samsung A7 2017 özellikleri hakkında ses kalitesi ve pil ömrüne de değinelim. 5100 mAh gibi güçlü bir batarya özelliğine sahip olan cihaz, pil süresi bakımından en zorlu testleri başarıyla tamamlamış durumda. Hızlı şarj desteğinin bulunduğu telefonun ses kalitesi bakımından da oldukça yeterli seviyede olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Özetle toparlamak gerekirse, kendi segmentinde teknoloji tutkunları için ideal telefon seçenekleri arasında yer aldığını söylemek mümkündür.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı