Mobil

Samsung Bixby Nedir?

Teknoloji devi Samsung tarafından üretilen Galaxy S8 kendine özgü bir düğme olan yeni dijital asistan Bixby ile bir birinden farklı imkanlar sunuyor. Samsung tarafından üretilen yeni telefon Galaxy S8 Plus, içerisinden barındırdığı Bixby isimli yazılım ile sizin asistanınız olmaya geliyor. Bu yazılım Apple Siri ve Google Asistan benzeri bir çalışma modeline sahiptir.

Konuşarak verdiğiniz komutları algılan Bixby, bazı işlemlerde ekrana dokunarak karar vermenizi sizden talep edebiliyor. Yazılımın başarılı olması ve olumlu geri dönüş alması sonucunda yeni üretilen Samsung telefonlarda bu yazılımı görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Bu alan da zaman zaman denemeler yapan Samsung S Voice isimli asistan başarısız olmuş ve bu asistan yaygınlaşmamıştır.

Bixby Neler Yapabilir?

S Voice’ dan ders çıkartan Samsung bu yazılımda oldukça dikkatli davranmış ve yeni teknolojilere ayak uydurmaya çalışmıştır. Bixby, yol tarifi, sinema saatlarini ve hava durumunu söylemenin yanı sıra telefon ayarlarında da bazı değişiklikleri yapabiliyor. Google asistan özelliğine benzese de kendi telefonuna hakim olan samsung, google asistan’a kıyasla çok daha iyi yönetim sağlayacaktır.

Bixby Nasıl Kullana Bilirim?

Galaxy S8 sol tarafında bu yazılımı açmak için bir tuş bulunmaktadır. Bu tuş ile açabilir veya uyandırma sözcüğü ile bixby çağırabilirsiniz. Bixby ona soracağınız genel kültür sorularının yanıtlarını araştırır ve size bir cevap verir. Mesela Maradona’nın yaşını bixby sorabilir ve doğru cevabı alabilirsiniz. Aynı zamanda ekran ayarlarında bir değişiklik yapmak isterseniz, ekran kararta bilir ve wifi bağlantısını kapatabilirsiniz.

Aynı zamanda kameraya gösterdiğiniz nesneleri tanımlamaya çalışarak size o nesneler hakkında bilgi vermeye çalışıyor. Laptap ve nintendo gibi cihazları tanımladığınızda fiyat karşılaşması ve özellik karşılaşması yapmak istediğiniz bu asistan bu konularda size yardımcı oluyor. Alınan bir duyum sonucunda bu asistan samsun tarafından Samsung Tv gibi samsung ürünlerine eklenmesi planlıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı