Mobil

Samsung, Galaxy A70 Modeli İçin Tasarlanan Android 10’a Müdahale Kararı Verdi!

Samsung Galaxy A70 için Android 10 sistemi etkin hale getirilmişti. İlk kez yurt dışında hayata geçirilen sistem geçtiğimiz hafta Türkiye’de de cihazlar için kullanılmaya başlandı. Kullanıma geçildiği andan itibaren yaşanan sorunlar birtakım tartışmalara neden oldu. Bunun üzerine sorunun ciddi olduğu belirtildi. Güncelleme yapan bazı kullanıcılar bir süre sonra cihazları açamadıklarını ifade ettiler.

Kaynaklar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda telefonda şarj ve ekran kontrollerini barındıran iki farklı PCB sistemi bulunuyor. Bu süreçte ortaya çıkan hatanın PCB sistemlerinden birisiyle ilgili bir bağlantılı kod hatası olduğu düşünülüyor. Android 10 güncellemesi için bu kodun eklenmesinin unutulduğu düşünülüyor. Yazılım ve donanım arasında meydana gelen uyumsuzluğun kullanıcıları da olumsuz etkilediği belirledi.

Güncellemeye Müdahale Edildi

samsung hata

Çözüm için firma tarafından harekete geçildi. Bu noktada teknik servislere  gitmesi gereken sorun için firma tarafından kısa süre içerisinde yeni bir müdahale haberi geldi. Sorunlu bölgeler için güncelleme tamamen durduruldu. Bu güncelleme kararının ve gerçekleştirilen müdahalenin Türkiye’de geçerli olup olmayacağı konusunda henüz bir açıklama gelmedi. Bu süreçte Samsung Galaxy A70 kullanıcılarının güncelleme yapmadan önce hatanın tamamen giderilmesi için biraz daha beklemelerinin daha mantıklı olacağı düşünülüyor.

Firma gerçekleşen hata sebebiyle henüz resmi bir açıklama yapmadı. Yapılan müdahale kısa süre içerisinde tüm Samsung kullanıcıları arasında yayıldı. Hatanın düzeltilecek olması ise daha önce sorun yaşayan kullanıcıların rahat bir nefes almasını sağladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı