Mobil

Galaxy A71’ye Yeni Tasarım!

Samsung’un önümüzdeki yılın ilk aylarında tanıtacağı Galaxy A71 modelinin tasarımı ortaya çıktı. İşte Galaxy A71 modelinin tasarımı. 

Galaxy A serisini 2020 yılında da güncel tutacak olan Samsung yeni Galaxy A serisi modelleri için yeni akıllı telefon modelleri için çalışmalara başladı. 2020 yılında tanıtılması beklenen Galaxy A71 modelinin tasarımı Twitter’ın en ünlü akıllı telefon sızıntıcılarından olan @OnLeaks tarafından sızdırıldı. Ortaya çıkan görsellerde Galaxy A71 modelinin tasarımının Samsung Galaxy Note 10 modeline benzediği görülüyor. Su damlası şeklinde çentiğe sahip olan Galaxy A71 modelinin araksında ise diğer Galaxy A serisi modellere göre daha geniş bir kamera tasarımı bulunuyor. Galaxy A71 modelinin parmak izi sensörü ise ekrana entegre olarak geliyor. 

İnce çerçevelere sahip Galaxy A71 modelinin en önemli özelliği ise ilk bütçe dostu 5G destekli akıllı telefon olması. 2020 yılının ilk aylarında tanıtılacak olan Galaxy A71 modelinin model numarası SM-A716B olarak geçiyor ve model gücünü Samsung’un Exynos 980 işlemcisinden alıyor. 8 nm üretim teknolojisine sahip olacak olan bu işlemci iki adet Cortex-A77 ve altı adet Cortex-A55 çekirdeğe sahip. Exynos 980 işlemci grafik tarafında ise Mali G76 işlemciye sahip. Yapay zeka birimine sahip olan Exynos 980 bu sayede 108 megapiksel çözünürlüğünde kameralara destek verebiliyor. 

Galaxy A71 5G Türkiye’de Satışa Sunulmayabilir!

Samsung’un yeni Galaxy A71 modelinin 5G destekli çıkması durumunda Türkiye’de satışa sunulması beklenmiyor. Ülkemizde 5G teknolojisinin olmadığı için Samsung’un Galaxy A71 modelini 5G destekleyen ülkelerde satışa sunması mantıklı görünüyor. Samsung Galaxy A71 modelinin ne zaman tanıtılacağı ve fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı