Mobil

Samsung Galaxy A9 Ekran Görüntüsü Çekme

Samsung Galaxy A9 telefonunda ekran görüntüsü almak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Herkes gün içerisinde ekran görüntüsü alma ihtiyacı duymaktadır. Samsung`un sevilen modellerinden olan Galaxy A9 her sene yenilerek karşımıza çıkmaktadır. Ancak ekran görüntüsü almak tüm modellerinden aynı şekilde yapılmaktadır. Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü çekmek için başka uygulama yüklemenize ihtiyaç yoktur.

Samsung Galaxy A9 ile Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Samsung`un A9 modelinde ekran görüntüsü almak için fiziksel tuşları kullanabilirsiniz. Ayrıca telefonda fiziksel tuşlardan başka el hareketleri ile ekran görüntüsü çekme özelliği de bulunmaktadır. Bundan başka ekranın resmini çekmek yerine kaydırmalı görüntü alma fonksiyonunu da kullanabilirsiniz. A9 modelinde ekran dışında kalan bölgelerin de görüntüsü alınabilir.

Peki fiziksel tuşlarla nasıl ekran görüntüsü alabiliriz? Bunun için ilk yapmanız gereken işlem telefonun yan kısımlarında yer alan güç düğmesi ile beraber ses aç/kapa tuşunu basılı tutmalısınız. Fakat bunun için ilk önce görüntüsünü çekmek istediğiniz yere gitmelisiniz ve ekranın resmini almak istediğiniz yere geldiğiniz zaman deklanşör sesi gelene kadar ses tuşuyla birlikte güç düğmesine basacaksınız. Alınan ekran görüntüsünü menüden galeriye girerek görüntüleyebilirsiniz.

El hareketleri ile ekran görüntüsü almak fiziksel tuşlara göre daha kolay bir yöntemdir. İstediğiniz zaman elinizi ekran üzerinde kaydırarak ekranın resmini çekmek imkanına sahip olmaktasınız. Bu özelliği aktif hale getirmeniz için izlemeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. Ayarlar – Gelişmiş Seçenekler – El ile Kaydırma adımlarını sırası ile izledikten sonra özelliği aktif hale getirin. Özellik aktif olduktan sonra ekran üzerinde elinizi sağa ya da sola hareket ettirerek basit bir şekilde screenshot (ekran görüntüsü) alabilirsiniz.

Kaydırarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Kaydırarak ekran görüntüsünü almanız Samsung Galaxy A9 sayesinde mümkün olmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir: Önce ses tuşu ile güç düğmesine birlikte basın ve ekran görüntüsü alındıktan sonra ekranda kaydırma özelliği çıkacaktır. Burada daha fazla yakala butonunun üzerine dokunarak ekranın kenarlarında kalan görünmeyen kısımların da resimlerini çekebileceksiniz. Gördüğünüz gibi Samgung Galaxy A9 modeli ile ekran görüntüsü çekmek oldukça basit bir işlem olmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı