Mobil

Samsung Galaxy Fold Katlanabilir Telefon’un Şikayetleri Nasıl Giderildi?

Telefon dünyası için devrim niteliğinde bir adım atan Samsung’un, Galaxy Fold akıllı cihazıyla kullanıcılarının karşısına çıkmasının üzerinden yaklaşık 5 ay geçti. 7.3 inçlik ekranıyla dünyanın ilk katlanabilen telefonundan büyük bir başarı bekleyen firma, maalesef beklediği ilgiyi göremedi. Bunun nedeni ise ekran kaynaklı kullanıcı şikayetleri…

Kameralarla Dolu Kocaman Bir Ekran

Samsung, ilk katlanabilen telefonu duyurduğunda, bütün teknoloji meraklıları büyük bir heyecanla telefonun satışa çıkmasını beklemeye başlamışlardı. Satışa çıkmasından önce deneme fırsatı bulan bazı teknoloji araştırmacıları, firmaya telefonun eksiklerini bildirdiler. Özellikleri bakımından dikkat çeken amiral telefon, kullanıcıların beğenisini kazanmaya aday olsa da, katlanabilir ekran konusunda geliştirilmesi gereken noktalar bulunmaktaydı.

Snapdragon 855, 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip telefonun arka kısmında, 16 MP ultra geniş açılı bir ana kamera ile 12 MP geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto destekli kameralar bulunuyor. Akıllı telefon Galaxy Fold’un ön tarafında ise 10 ve 8 MP’lik iki kamera yer alıyor. 1.980 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulan telefon kısa süre sonra gelen ekran şikayetleri nedeniyle, satışı askıya alınarak düzenleme sürecine sokuldu.

Eksikler Giderildi, Yeniden Geliyor!

Galaxy Fold ekranının sıkıntılarını gidermek için çalışmalara başlayan Samsung, kullanıcılardan gelen yorumlar üzerinde durmaya başladı. Ekranın toza ve basınca dayanıklılığının zayıf olduğu gelen şikayetler arasındaydı. Ayrıca ekranın katlandığında tam olarak birbiri üzerinde oturmayan kapakları da firmayı zor duruma sokan ayrıntılara arasında yer almaktaydı.

Samsung, ekran koruyucu olarak tasarladığını duyurduğu ve ekranın üzerinde bulunan koruyucu tabakayı yanlışlıkla söken kullanıcıların, bu hataya düşmemesi için ekran ile koruyucuyu birebir eşleştirmeyi başardı. Ayrıca kapaklar arasındaki menteşelerden girecek olan tozu engellemek için menteşeleri yeniden düzenlenen telefonun teknik aksaklıkları da böylece giderilmiş oldu.

7.3 inçlik geniş ekranıyla yeniden piyasaya sürülmeye hazırlanan akıllı telefon için gelen şikayetler arasında az da olsa ekran arkasındaki kapağın küçüklüğü bulunmaktaydı. 4.6 inç genişliğe sahip ekranın genişletilmesi konusunda ise herhangi bir değişikliğe gidilmişe benzemiyor. Yeni tasarımı ve katlanabilir ekranı ile gözleri yine üzerine çekecek olan Samsung Galaxy Fold için, firmanın geri sayıma geçtiğini söyleyebiliriz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı