Mobil

Samsung Galaxy Note 20+ 108 MP Kamerayla Gelebilir

Samsung Galaxy serisine ilişkin haberleriyle bilinen Hollanda menşeli GalaxyClub sitesi, yeni çıkacak olan Galaxy Note 20+ modelinde 108 MP’lik bir ana kamera kullanılacağını iddia etti. Bahsi geçen sensör sadece “Plus” modelinde kullanılacak, baz modelde ise farklı ve daha düşük çözünürlüklü bir kamera sensörü yer alacak.

Aslına bakılırsa Samsung halihazırda Galaxy S20 Ultra modelinde 108 MP çözünürlükte bir kamera sensörü kullanıyor. Kağıt üzerinde bu sensör harika gözüküyor olsa da gerçek hayattaki performansının çok da iyi olduğu söylenemez ne yazık ki. 

S20 Ultra’da saç baş yoldurmuştu

S20 Ultra kullanıcılarının en büyük şikayetlerinin başında 108 MP ISOCELL Bright HM1 sensörünün otomatik odaklanma sorunu geliyor mesela. Yani her zaman yüksek çözünürlük kameranın çok iyi kareler yakalayabileceği anlamına gelmiyor. 

Galaxy S20 ve S20+ modellerinde ise 12 MP çözünürlüklü görece olarak daha küçük bir sensör mevcut. Ancak çift pikselli otomatik odaklanma özelliğini destekleyen bu sensörden hiç kimsenin şikayeti yok. Samsung her ne kadar çeşitli yazılım güncellemeleri çıkarmış olsa da Galaxy S20 Ultra’daki otomatik odaklanma başta olmak üzere kamera tarafındaki sorunları gidermeyi başarabilmiş değil. 

Çok mantıklı bir tercih sayılmaz

Hal böyle iken aynı 108 MP sensörü tutup Galaxy Note 20+ modelinde kullanmak ne kadar mantıklı, tartışılır. Belki de bu sensörün yine aynı çözünürlükte fakat donanımsal olarak güncellenmiş bir versiyonu tercih edilebilir. Öte yandan Samsung’un Galaxy Note 20 Plus’ta da “Space Zoom” özelliğine yer vermesi söz konusu. Eğer bu özellik cihazda yer alırsa Güney Koreli teknoloji devi periskop şeklindeki kamera sistemine terfi etmek zorunda kalacak.

Galaxy Note 20+ modeline ilişkin bir başka iddia ise cihazın 6.87 inç QHD+ AMOLED ekrana ve 120Hz yenileme oranına ev sahipliği yapacağı yönünde. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı