Mobil

Samsung Galaxy Note 20 Serisi’ne Dair İlk Detaylar

Samsung Galaxy Note 20 serisi bu yaza damgasını vuracak olan akıllı telefonların başında gelecek gibi görünüyor. Uzun bir süredir merakla beklenen Samsung Galaxy Note 20 serisi hakkında ilk detaylar belli oldu.

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 20 hakkında heyecanlı bir bekleyiş söz konusuydu. Galaxy S10 serisinin S11 şeklinde devam etmesi beklenirken isimde gerçekleştirilen değişiklikle başlayan süreç, Note serisi için de her geçen gün yeni bilgilerin sızmasıyla devam ediyor. Samsung Galaxy S20 sızıntılarında da oldukça isabetli açıklamalarda bulunan bir kaynağa göre tıpkı S10’da olduğu gibi Galaxy Note 10 serisi de Note 11 olarak değil Samsung Galaxy Note 20 adıyla devam edecek.

Samsung Galaxy Note 20 Serisi'ne Dair İlk Detaylar

Samsung Galaxy Note 20 Serisi 3 Telefondan Oluşacak

Samsung’un henüz çok yeni olan isim değişikliği hamlesine baktığımızda bu olasılığın oldukça güçlü göründüğünü kabul etmek gerek. İddialara göre Note serisi karşımıza 3 yeni ürünle birden çıkacak. Yani çıkması beklenen akıllı telefon modellerinin adı Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Plus ve Galaxy Note 20 Ultra olabilir. 

Samsung Galaxy Note 20 Serisi Teknik Özellikleri

Note 20 serisinin teknik özellikleri arasında henüz çok fazla kesinleşen madde yer almıyor. Samsung S20 Ultra’da yer alan 100x zoom özelliğinin Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da da yer alması bekleniyor. Telefonda 3 adet ana kamera bulunabileceği belirtiliyor fakat bu bilgi henüz onaylı değil. Yine yapılan iddialar arasında Note 20 serisinde 120 Hz yenileme hızına sahip bir Amoled ekran tercih edileceği yönünde bilgiler yer alıyor. Bir başka kaynak ise 120 Hz yenileme hızının QHD+ çözünürlükte de sunacağını belirtiyor. Bu da Samsung’un yapacağı yazılımsal bir değişikliğin yolda olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy Note 20 serisinin her zamanki gibi bir S Pen ile geleceği neredeyse kesin. Yine neredeyse tüm üst düzey telefonlarda denk geldiğimiz Snapdragon 865 işlemcinin tercih edilecek olduğu iddiasına da yüksek olasılıkla gerçek gözüyle bakılıyor. Şelale ekran tasarım yapısı ile sunulacak olan Note 20 serisi hakkında ilginç iddialar da yok değil. Kimi sızıntılarda telefonun yerleşik bir projektör ile geleceği belirtilse de henüz bu sızıntıyı destekleyen başka iddialar mevcut değil. Dolayısıyla böyle bir özelliğin geleceğini beklemek çok gerçekçi olmayabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı