Mobil

Samsung Galaxy Note20’nin Kılıfları Ortaya Çıktı!

Gün geçtikçe çeşitli sızıntılar ile gündeme gelen Galaxy Note20 serisinin tanıtımına az bir süre kaldı. Son olarak Galaxy Note20’ye ait olduğu belirtilen kılıf modeli Ice Universe’de ortaya çıktı. Kılıfın, düz ekrana uygun oluşu dikkat çekti. Samsung’un, Galaxy Note20 ve Note20+’ı 5 Ağustos’taki çevrimiçi etkinlikte Galaxy Fold2 ile birlikte tanıtacağı biliniyor.

Tanıtım tarihinin yaklaşmasıyla birlikte detaylar da belli olmaya başladı. Cihazın düz ekrana mı yoksa eğimli bir ekrana sahip olacağı epeydir merak ediliyordu. Ice Universe Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Dünya’nın yuvarlak olmasıyla,Galaxy Note 20nin düz bir ekranla geleceği hakkında benzetme yaparak Note 20 ile ilgili düz ekran iddialarını doğruladı. Son 5 yıldır eğimli ekranlarla karşımıza çıkan Note serisinin bu yıl düz bir ekranla karşımıza çıkacağı netlik kazanmışa benziyor.

Galaxy Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note20’nin 5 Ağustos’ta tanıtılacağı iddia edildi. Note20 ile birlikte farklı birçok cihazın dijital ortamda bir etkinlik ile 5 Ağustos’ta  tanıtılacağı belirtildi. Çin’in sosyal medya platformu Weibo’daki bir iddiaya göre Samsung, Galaxy Note20ve Note20 Ultra ile birlikte katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold 2 ve Galaxy Z Flip’in 5G sürümünü çıkaracak. Ayrıca  Samsung’un Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ tabletlerini ve Galaxy Watch 2’yi de çıkaracağı iddia edildi. Güney Kore’de yayın yapan bir site olan Dong’da  bir haberde, bir kaynağın Samsung içerisinden bilgi aldığı belirtildi. İddianın kaynağına bakacak olursak;

Şirket içerisinde tartışmalar yaşanıyor ancak plan, Galaxy Unpacked etkinliğinin 5 Ağustos’ta düzenlenmesi planı en uygunu olarak belirlendi. COVID-19’un yayılmaya devam etmesi ve ABD’deki ırkçılık karşı protestoların sürmesi sebebiyle bu seneki etkinliğin dijital ortamda yapılması muhtemel.”

Yaz aylarında çıkacak olan Samsung Galaxy Note 20 ailesinde kullanılacak işlemci de belli oldu. Bu işlemcinin Türkiye’de de kullanılacağı belirtildi. Söylentiye göre bu aile gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacak. Galaxy Note 20 ailesi, Türkiye gibi birçok pazarda ise yeni Exynos 992 işlemciden güç alacak. Snapdragon 865’ten yüzde 1 ila 3 gibi küçük bir oranda daha hızlı olacağı belirtilen Exynos 992,  Galaxy S20’lerde kullanılan Exynos 990 ile Snapdragon 865 arasındaki farkı ortadan kaldıracağa benziyor. Bu da oldukça avantajlı görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı