Mobil

Samsung Galaxy S11 Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Samsung’un 2020 yılının ilk aylarında duyurusunu gerçekleştireceği Galaxy S11 ailesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Galaxy S11 modelinin batarya kapasitesi ortaya çıktı. 

Samsung’un önümüzdeki yıla damgasını vurması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S11 modeli hakkında her gün yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ön tasarımı ortaya çıkan Galaxy S11 modelinin şimdi de batarya kapasitesi netleşti.

Galaxy S11 Plus modelinde 5.000 mAh kapasiteli devasa bir batarya kullanacak olan Samsung’un Galaxy S11 modelinde kullanacağı batarya ortaya çıktı. Samsung Galaxy S11 modelinde 4.500 mAh kapasiteli bir batarya kullanacak. Günümüz akıllı telefonlarına göre standart olarak tanımlanacak olan bu bataryanın Galaxy S11 için ideal olabileceği düşünülüyor. Galaxy S10 modelinde 3.400 mAh kapasiteli bir batarya kullanan Samsung’un Galaxy S11 modelinde bunu iyileştirdiği ve 30W hızlı şarj sistemini Galaxy S11’e getireceği düşünülüyor. 

Galaxy S11 Ailesinin Batarya Kapasiteli Yüksek Olacak

Samsung’un Galaxy S11 modellerinde 120 Hz ekran tazeleme hızı sunması bekleniyor. Bu durumda akıllı telefonların güç tüketiminin artacağı için Samsung’un daha yüksek kapasiteli bataryalar kullanması gerekiyor. Kullanıcıların dinamik olarak geçiş yapabilecekleri bu özellik ayrıca sistem tarafından da otomatik olarak kullanılabilecek. Galaxy S11 modellerinin 5G teknolojisiyle geleceği için de Samsung’un daha yüksek bir bataryaya ihtiyaç duyduğu biliniyor. Bakalım tüm bunlar kullanıcıları deneyimine nasıl etki edecek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı