Mobil

Samsung Galaxy S20 Ultra İçin Yazılım Güncellemesini Geri Çekti

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yurtdışında 1,400 dolara satışa çıkardığı amiral gemisi modeli Galaxy S20 Ultra için yayına aldığı son güncellemeyi apar topar geri çekti.

Aslına bakılırsa şaşırtıcı bir şekilde Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra modelleri çıktıkları günden bu yana çok fazla zaman geçmemiş olmasına rağmen çok fazla güncelleme aldılar. Ancak S20 Ultra için son çıkan güncelleme birçok hataya yol açtığı için kullanıcılar isyan etti ve Samsung bu hataları giderene kadar yazılım güncellemesini askıya almak zorunda kaldı. 

Kullanıcıların ortak şikayetleri arasında yüksek yenileme frekansı özelliğini açınca ekranın üzerinde oluşan yeşil çizgi başı çekiyordu. Ek olarak S20 Ultra’nın hızlı şarj özelliğinin artık çalışmıyor olması da can sıkıyordu.

Samsung daha fazla kulak tıkayamadı

Neyse ki şirket bu haklı serzenişlere daha fazla kayıtsız kalmadı ve Galaxy S20 Ultra’nın son güncellemesini iptal etti. Telefonunu geri çekilen bu yazılıma güncelleyenlerin beklemekten başka bir çareleri yok. Ancak eğer G988xXXU1ATCT sürümüne güncelleme yapmayan şanslı kullanıcılar arasındaysanız, artık isteseniz de bu yazılımı indiremeyeceksiniz. 

Güncelleme OTA üzerinden indirilemeyeceği gibi Samsung’un Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanıma sunduğu Smart Switch programında da listelenmeyecek.

S20 ve S20+ için aynı güncelleme hala yayında

Tabii burada tamamen yanılıyor olma ihtimalimiz de var. S20 Ultra’nın yazılımı Samsung sunucularından başka bir sebepten ötürü kaldırılmış olabilir. Çünkü aynı güncelleme Galaxy S20 ve Galaxy S20+ modelleri için hala yayında gözüküyor. 

Fakat sorun ne olursa olsun yeni yazılım güncellemesinin bir an önce yayına alınıp telefona 10 bin TL’ye denk bir rakam ödeyen müşterilerin memnuniyetinin kazanılması şart. Bakalım Samsung çıkışı merakla beklenen güncellemeyi ne zamana hazır edecek…

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı