Mobil

Samsung Galaxy S20+’ın DxOMark Puanı Açıklandı: iPhone 11 Pro Max’ı Geçti!

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung firması en yeni amiral gemisi telefonlarından biri olan Galaxy S20+ kamera özellikleri sayesinden gündemde kalmıştı.

 Dikkat çeken özelliklere sahip olan telefon kamerası, popüler akıllı telefonların kameralarını test eden DxOMark tarafından test edildi.DxOMark tarafından yapılan testler sonucu, Galaxy S20+’ın kamerasının beklenenden de daha iyi ortaya çıktı.

DxOMark ekibi geçtiğimiz günlerde Galaxy S20 Ultra’yı teste sokmuştu, fakat Galaxy S20 Ultra için yapılmış olan testler tüketiciler tarafından çok da beğenilmedi

DxOMark ekibi, Galaxy S20+ modeli ile 1.600’den fazla fotoğraf çekimi yaptı, açık veya kapalı ortamlarda gece gündüz fark etmeden yapılmış olan çekimler dışında bir de 2 saatlik video çekimi gerçekleştirdi.

Tüm bu işlemlerden sonra Galaxy S20+’ın kamera performans sonuçları belirlendi.

Samsung Galaxy S20+ Modelinin DxOMark Puanı Nedir?

DxOMark ekibi, Galaxy S20+ cihazının video çekim performansına 100, fotoğraf çekim performansına ise 127 puan vermektedir, bu puanlara bakarak genel bir ortalama oluşturmuş olan DxOMark, Galaxy S20+’ın ortalama kamera performansının 118 puan olduğunu duyurdu.

Almış olduğu bu puan, Galaxy S20 Ultra’nın 4 puan altında kalmaktadır fakat Galaxy S20+’ın mevcut puanı bile oldukça iyi bir seviyede.

Galaxy S20+ Modelinin Kamera Özellikleri Neler?

Samsung firmasının son amiral gemisi serisi Galaxy S20 ailesinin ortanca modeli olan Galaxy S20+’de, dörtlü kamera kurulumuna yer verilmiş.

Bu dörtlü kamera kurulumunda 12 MP Sony IMX555, 64 MP ISOCell S5KGW2, 12 MP ISOCell S5K2LA ve ToF sensörü bulunuyor.

DxOMark ekibi tarafından yapılmış olan açıklamalar sonucu, Galaxy S20+’ın kalitesini ortaya koyuyor, DxOMark Ekibi, cihazın genel olarak çok kaliteli görüntüler ortaya koyduğunu belirtirken Galaxy S20 Ultra ile Galaxy S20+ arasında çok bir farkın olmadığını fakat bazı noktalarda Galaxy S20 Ultra modelinin oldukça benzersiz olduğunu belirtiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı