Mobil

Samsung Internet Beta 9.4 Güncellemesi Yayınlandı

Samsung’un web tarayıcısı, sadece adı Samsung Internet, en zengin özellikli web tarayıcılarından biri. Güvenlik özellikleri, reklam engelleyici desteği ve hatta bir indirme güçlendirici var. Şimdi, Samsung, uygulamanın en son beta sürümüne doğal olarak QR kod tarama ve dahili bir otomatik oynatıcı video engelleyici ekledi.

Samsung Yeni Web Tarayıcı Özellikleri

Bir web sayfasını açtığınızda birçok web sitesinde otomatik oynatma videoları bulunur. Bir reklam veya web sayfasının içeriğiyle ilgili bir video olabilir. Birçok insan bunları çok sinir bozucu buluyor. Neyse ki, bu son beta tarayıcı ayarlarında “Faydalı özellikler” seçeneği altında yeni bir geçiş ekledi. Her web sitesinde otomatik oynatma videolarını otomatik olarak devre dışı bırakacaktır.

samsung internet tarayıcı

Otomatik oynatma engelleyicisiyle birlikte, Samsung Internet, doğrudan web tarayıcısına bir QR kod okuyucu da ekledi. Adres çubuğunda, bir QR kodu taramak için hızlıca basabileceğiniz bir QR simgesi vardır. Bu sizi otomatik olarak QR kodunun bağlı olduğu web sitesine yönlendirecektir. Bu sadece web siteleri için değil, QR tarayıcı tam teşekküllü bir tarayıcıdır. Ayrıca kişiler veya mesajlar için QR kodlarını da tarayabilir. Telefonların çoğunda yerleşik olarak QR tarayıcıları vardır, ancak yerleşik olmayan ve reklam dolu bir uygulama istemeyen kullanıcılar için, bu yeni güncellemede ele alınmıştır.

Güncelleme ayrıca yeni bir bildirim yöneticisi ile birlikte geliyor. Bazı web siteleri çok fazla bildirime yol açıyor ve hızlı bir şekilde sinir bozucu oluyor. Yeni güncelleme, bildirimlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde kontrol etmek ve faydalı bilgilerden daha fazla spam için kullanılanları devre dışı bırakmak için bir yönetici ile birlikte gelir. Ayrıca daha büyük mobil cihazlar için sekme düzenini de optimize ettiler. Şimdi bu birkaç Android tablet kullanıcıları yardımcı olmak için ekran boyutuna bağlı olarak değişecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı