Mobil

Samsung S-Pen Galaxy A Serisine Geliyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Note serisinin en önemli özelliği olan S-Pen kalemi Galaxy A serisine geliyor. 

Samsung’un Galaxy Note serisinin en önemli özelliği S-Pen Note serisi akıllı telefonların ardından Samsung tabletlere gelmişti. S-Pen şimdi de Galaxy A serisine geliyor. İşte Galaxy A serisinde S-Pen kalemine sahip olacak olan ilk akıllı telefon belli oldu. 

Galaxy A81 S-Pen Özelliğiyle Geliyor

Samsung Galaxy A serisini 2020 yılında da güncelleyecek. Daha güçlü özelliklere sahip akıllı telefon modellerinin bulunacağı Galaxy A serisine S-Pen desteği de gelecek. Galaxy A80 modelinde kızaklı kamera sistemi kullanan Samsung, Galaxy A81 modelinde ise S-Pen kullanacak. 

SM-AN815F model numarasına sahip olacak olan Galaxy A81 modelinde farklı bir model numarası sistemi bulunuyor. Samsung’un normalde Galaxy Note serisinde kullandığı SM başlangıç numarasının ardından Galaxy A serisinin başlangıç harfi olan A bulunuyor. Galaxy A81 modelinin bu model numarasına sahip olması Galaxy A81 modelinin Galaxy Note özellikleri taşıyacağının en önemli kanıtı. 

Samsung’a yakın kaynakların aktardığı bilgiler göre yeni model Galaxy Note 10 Lite olabilir. Böylece Galaxy Note 10 serisi de korunmuş olacak. Galaxy A serisi ise önemli bir yenilik kazanacak. 

Samsung’un Galaxy A81 modelinin ne zaman tanıtılacağı şimdilik bilinmiyor olsa da modelin CES 2020 etkinliğinde ya da MWC 2020 etkinliğinde duyurulması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı