Mobil

Samsung Tablet E-Kitap Okuyucu

Kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması ve okuma oranın arttırılması için kitaplar artık bir çok platform üzerinden okunabiliyor. Tabletler kitap okumak için oldukça uygun platformlar arasında yer almaktadır. E-kitap yaygınlaşması sonucunda küçük mobil ekranların yanı sıra gelişmiş tabletlerde kitap okumak insanlar tarafından sevilen bir hobi haline geldi. Teknoloji devi samsung tarafından üretilen tabletler yazılım olarak android tabanlıdır. Android işletim sistemine sahip cihazlar için bir çok e-kitap okuyucu bulunmaktadır. Kitap taşımaya gerek kalmadan dijital platformlarda bir çok kitabı tutabilir ve tuttuğunuz bu kitapları rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Teknolojinin bu yönde gelişmesi sonucunda kitap okuma alışkanlığı olmayan kişilerin okuma alışkanlığı kazanması için iyi bir fırsat çıktı. Aynı zamanda kitap okumaya seven fakat yanında kitap taşımaktan zorlanan kişiler için hafif ve şık tabletlerinde kendi kütüphanelerini oluşturma imkanı sunuldu. Bir e-kitap arşivine sayısız kitap sığdırılabilir. Kitap okumak için kullanılan tabletlerin çok iyi bir özelliğe sahip olmasına gerek yoktur. Şimdi kitap okuma alışkanlığı kazandıracak ve okuyorsanız okumanızı keyifli hale getirecek e-kitap okuyucu uygulamalar;

Aldiko

İngilizce kitap okumak isteyen kişiler için en uygun kütüphanedir. Android tabanlıdır ve Epub, pfd formatında bulunan kitapları içerisinde barınmaktadır. Sadece ingilizce değil içine kendi indirdiğiniz size ait olan kitapları gönderebilir kitaplarınızı okuyabilirsiniz. Sayfalar arası geçiş ve notlar almak için oldukça kullanışlı bir programdır.

FBreader

En iyi özelliği bir çok farklı uzantılı dosyayı rahatlıkla açabiliyor. Dosyalarınız ister doc, txt,rtf, epub olsun isterse mobi olsun bir çok uzantıyı desteklemesi en iyi özelliğidir. Gece modu özelliği ile göz yormayan alt yapısıyla keyifle kitap okunabilir.

Kindle

Amazon tarafından geliştirilen ve bir çok platformda kullanılan e-kitap uygulaması sektörün öncülerindendir. Çevrim içi olarak kitap satın alabilir, kütüphaneler oluşturabilir, hem yatay hem dikey olarak kullanabilirsiniz. İçerisinde bir çok sesli kitap barındırmasından dolayı genellikle tercih edilen bir uygulamadır.

NOOK

En zengin kütüphaneye sahip e-kitap uygulamasıdır. İçerisinde 2.5 milyona yakın kitap barındırır ve ücretsizdir. Kitap dergi ve gazete okunabilir. Fakat deneme sürümünün dolmasının ardından sizden satın almanızı talep eder.

KOBO

E-kitap uygulamaları arasında en fazla özelleştirme bulabileceğiniz uygulamadır. Okuduğunuz kelimelerin boyutu ve ekran parlaklığı dahil sayfa içerisinde bir çok şeyi değiştire bilirsiniz. Yatay ve dikey olarak kullanılır. Not tuta bilir, işaretleme yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı