Mobil

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hangi Telefonlara Uyumlu?

Çoğu modern akıllı telefon VR ile uyumlu olsa da hepsi değil. VR deneyiminin içinde dolaşmak için, telefonunuzun eski ve düşük maliyetli telefonların sahip olmadığı bir dahili jiroskopa sahip olması gerekir. Apple kullanıcıları, iPhone 4 (2010) veya daha yenileri için, telefonunuz jiroskopa sahiptir ve uyumludur. Android kullanıcıları için jiroskop sensörüyle 4.1 sürümünü çalıştıran herhangi bir telefon VR ile uyumlu olacaktır.

Telefonunuzun uyumlu olduğundan emin olduktan sonra, hangi kulaklıkların hangi telefonları desteklediği konusunda bilmeniz gereken birkaç kısıtlama vardır.

Tüm VR Deneyimleri Telefon Gerektirmez

HTC Vive, Oculus Rift ve Sony PlayStation VR gibi üst düzey VR kulaklıkları masaüstü veya konsol VR aygıtlarıdır ve telefon kullanmaları gerekmez. Bu kulaklıklar ya PlayStation VR gibi bir konsoldan geçiyor ya da teknoloji zaten kulaklıkların içine yerleştirilmiş durumda, bu da onları desteklemek için güçlü bir PC veya dizüstü bilgisayara ihtiyaç duymaları anlamına geliyor.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Modelleri

Belirli Telefon Gerektiren Belirli VR Kulaklıkları

Bazı kulaklıklar belirli telefonların çalışmasını gerektirir. Samsung Gear VR, yalnızca Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bunlar: Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy Note 5, Galaxy S7, Galaxy S7 Kenar, Galaxy S8, Galaxy S8.

Ancak endişelenmeyin, bir Samsung telefonunuz varsa, sadece Gear VR kulaklıklarla sınırlı değilsiniz. Samsung Android telefonlar, piyasada bulunan diğer kulaklıklarla uyumludur.

Google Daydream View ile uyumlu bir telefon bulmak biraz zor. Google, kısa süre önce Daydream’e uygun telefon sayısını artırmış ve diğer kulaklıklara kıyasla 2017’nin sonuna kadar 11 uyumlu telefon daha planlıyor olsa da, kesinlikle doğru özelliklere sahip daha az telefon var.

Uyumlu telefonlar şunlardır: Google’ın Pixel’i, Motorola’nın Moto Z’i, Huawei’nin Mate 9 Pro’su, ZTE’in Axon 7’si ve Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8’i.

Ancak, Google henüz Daydream’i geliştirmeyi tamamlamamıştır. Kısa bir süre önce, şirketin Daydream için bağımsız kulaklıklara doğru önemli bir adım atmayı planladığını ilan ederek birçok söylentiyi doğruladılar.

Basitçe söylemek gerekirse, bu Google Daydream deneyimini sürmek için gereken tüm parçaların kulaklığın içinde bulunacağı anlamına gelir. Bir telefona veya PC’ye gerek yok ve görünüşte kablo yok.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı