Mobil

Snap Upload Nedir?

Yaygınlaşan sosyal medya kullanımı hayatımıza snap terimini dahil etmiştir. Snap kelimesi ani anlamına gelen bir kelimedir. Snap upload ise anlık paylaşımlar için kullanılmaktadır. Akıllı telefonların yaygınlaşması sonucunda hayatımız da bir çok yenilik gelmiştir. Dosya upload limitlerimiz atmış, sosyal medya hesaplarımızda her anımızı paylaşan insanlar haline geldik. Aynı zamanda kişilerin bir birlerini göndermek istedikleri konuşmalar veya telefon ekranlarında çıkan bazı uyarıları kaydetmek amaçlı snap upload yapmaya başladığı görülmüştür.

Snapshot ve Snap Upload

Snapshot  telefonda aldığımız ekran fotograflarına denilebilir. Kısaltma olarak ss diye sıkça kullanılan bir durumdur. Kızlar arasında yapılan dedikoduların vazgeçilmezi haline gelen ssler bazı ekran görüntülerini kaydetmemize ve verileri yedeklememiz de önemli rol oynamaktadır. Snap upload ani olarak çekilmiş bir görsel veya bir durumun bir upload sitesinde paylaşılmasıdır.

Yaşadığınız teknik bir sorun karşısında ss alarak bu konu hakkında bilgili olan kişiye bu belgeyi gönderip yardım talep edebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarlarımız içinde aynı işlemi yapa biliriz. Bilgisayarımızın klavyesinde bulunan prt scr tuşu ile ekran ani çekim işlemi yapabilir, painte kopyalayarak bu görseli bilgisayarımıza kaydedebiliriz.

Snap Upload Siteleri

Ani fotograf veya belgelerinizi paylaşmak isterseniz dosya uploadı için boyutun küçük olduğunu var sayarsak whatsapp en hızlı paylaşım yolu olacaktır. Whatsapp üzerinden dosyayı paylaşmak istediğimiz kişinin telefon numarasına doğrudan ekran görüntüsü yollayabiliriz.  Fakat bunu yanı sıra bilgisayarda aldığımız görüntüleri de paylaşmak için imgsrc isminde ki siteye  ekran görüntülerimizi paylaşabiliriz. Bu sitede bu görseller uzun süre kalmadan 24 saat içinde silinecektir. Fakat gönderdiğiniz kişinin kaydetmesi sonucunda bu sitede kalıp kalmamasının bir önemi kalmayacaktır.

Snap Shot Suç Mudur?

Snapshot yani ss aslında bir suç değildir. Fakat dolaylı yoldan bir suç işlemeniz anlamına gelebilir. Bir kişi tarafından size özel olarak sunulan bir fotografın veya canlı görüşmenin ss alınarak kaydedilmesi oldukça riskli bir durumdur. Kişinin özlük haklarına zarar verecek bu durumun ortaya çıkması durumunda bazı cezalar alabilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşınızın veya bir yakınınız telefonundan gizlice konuşmaların ekran resmini alıp kendinize göndermekte bir suçtur. Yani snap shot doğrudan suç değilken bu yöntem kullanılarak suç işleye bilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı