Mobil

Snapchat Streak Nedir?

Snapchat, kullanıcıların fotoğraf, metin ve video gibi içerik paylaşmasına olanak tanıyan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ekler, kullanıcıların ekranlarından kaybolmadan önce yalnızca birkaç saniye görünür. Bir kişiye doğrudan bir ‘Snap’ göndermeyi seçebilir veya tüm kişileriniz tarafından görüntülenebilmesi için ‘Hikâyenize’ gönderebilirsiniz. Kişileriniz bunu hesabınızdan silinmeden önce 24 saat boyunca görüntüleyebilir. Çizgi nedir? Çizgiler, iki kişinin birbirine kaç gün arka arkaya Snap gönderdiğini sayar. Her gün bir Snap gönderiyorlar, çizgileri uzuyor. Çizgi olup olmadığını nasıl anlarsınız? Snapchat uygulamasında bir kişinin adının yanında bir çizgi gösterilir. Çizgi, alevin küçük bir resmi ve çizgilerin geçtiği gün sayısı ile sembolize edilir. Bunu sadece dizide yer alan iki kişi görebilir.

Gençler neden çizgilerle bu kadar ilgileniyor? Çizgiler kullanıcılara rekabet ve dostluk hissi verir. Birçok genç, arkadaşlarına rakip olmak veya belirli bir temasla çok yakın bir dostluk yaşadıklarını göstermek için çizgiler almak istiyor. Bununla birlikte, günlük olarak yanıt verme baskısı olabilir ve başkalarının daha güçlü arkadaşlıkları olduğunu düşünürlerse, benlik saygısını etkileyebilir. Ebeveynler ve bakıcılar için ipuçları Sohbet edin – Çocuklarınızla ve çevrimiçi yaşamlarıyla ilgilenmenin basit ve etkili bir yolu tartışmadır.

Onlara Snapchat ve kullandıkları diğer uygulamalar hakkında neyi sevdiklerini sorun, çocuğunuzla internet kullanımları hakkında sürekli bir sohbet tutmak, çevrimiçi dünyada güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmanın önemli bir yoludur. Karşılaşabilecekleri baskılar hakkında konuşabilir ve onlara her zaman konuşabilecekleri konusunda güvence verebilirsiniz. Yardım için sohbet başlatıcılarımızı okuyun. Snapchat’a bir göz atın! – kendi profilinizi oluşturun ve mevcut güvenlik özelliklerine göz atın. Uygulamanın farklı yönleri hakkında ne sevdiğinizi görebilir ve çocuğunuzun uygulamayı neden kullanmaktan hoşlandığını daha iyi anlayabilirsiniz. Çocuğunuz size bir sorunla gelirse, uygulamanın bu temel bilgisine sahip olmak size yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı