Mobil

Sonraki iPhonelarda USB Tip-C ile Değiştirilmesi Bekleniyor

Apple, iPhone üzerindeki tescilli Lightning konektöründen vazgeçip USB Type-C’ye gitmek, daha önce duymadığımız bir şey değil.

Aslında, bu geçişi yapan Cupertino merkezli teknoloji devi hakkında ilk kez haziran 2018’de bulunduğumda, benzer söylentiler Ocak ayının başlarında ve birkaç gün sonra bir kez daha ortaya çıktı.

USB Type-C

Hepsi, 2019 iPhone’un nihayet Apple’ın amiral gemisi ürünündeki Lightning konektörünün sonunu temsil edebileceğini öne sürdü, çünkü şirket bu günlerde herkesin kullandığı limanı kucaklamak ve kullanıcılarına cihazlarını şarj etmek için daha uygun bir yöntem sunmak istiyor.

Yakın zamanda WWDC’de açıklanan ilk iOS 13 beta beta sürümünün Lightning’den USB Type-C’ye geçişinin gerçek olduğu ve konuştuğumuz gibi gerçekleştiği keşfedildi.

iOS 13 beta çalıştıran bir iPhone’da gösterdiği kurtarma animasyonu artık bir Lightning kablosu göstermiyor, ancak bir USB-C konektörü gösteriyor ve bunun yeni nesil iPhone’un gerçekten de yeni bir bağlantı noktasıyla gelebileceğini kanıtladığı düşünülüyor.

Eylül Ayında Üç iPhone Geliyor

Öte yandan, bu animasyonun bir kablosunun hala gerekli olduğu eski iPhone’larda da gösterilip gösterilmediğini görmek ilginç olacaktır. iOS 13’ün, Eylül ayındaki, Apple’ın 2019 iPhone kuşağını tamamlayacağı aynı ay yaşayacağı tahmin ediliyor.

Bu yıl toplam üç farklı iPhone yayına girecek ve hepsi mevcut modellerin halefi olacak. Bu, Apple’ın yükseltilmiş iPhone XS, XS Max ve XR yapılandırmalarını başlatacağı ve bir LCD iPhone’un gün ışığını gördüğünde geçen yılın 2019 olduğunu söyleyen meseleye yakın insanlar olduğu anlamına geliyor.

Gelecek aylarda, yeni iPhone neslinin beklenen Eylül ayı açılış tarihine yaklaştıkça daha fazla ayrıntı bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı