Mobil

Sony Mobil Servislerini Sonlandırıyor

Teknoloji devi Sony bir türlü yüzünün gülmediği mobil pazarda servislerini kapatmaya devam ediyor. İşte Sony’nin kapatma kararı aldığı o servisler. 

Mobil pazarda işleri bir türlü yolunda gitmeyen Sony son olarak Türkiye’de ve bazı ülkelerden çekilmişti. Bazı ülkelerdeki mobil pazarlardan çekilmesiyle birlikte kötü gidişata dur diyemeyen Sony, bugüne kadar mobil cihazlarda sunduğu önemli yazılımları sonlandırma kararı aldı. Sony 3 mobil hizmetini sonlandırma kararı aldı. 

2019 yılının ikinci çeyreğinde en düşük mobil satışlarından birisi gerçekleştirerek toplamda 600 bin satış yapabilen Sony mobil bölümünü küçültmeye devam ediyor. Sadece cihaz odaklı çalışma gerçekleştirem Sony, mobil servislerini kapatmaya devam ediyor. 

Sony 3 Mobil Servisini Kapatıyor

Akıllı telefon pazarında zor günler geçiren Sony, mobil servislerini kapatmaya başladı. Mobil pazarda sadece amiral gemi ve üst seviye akıllı telefon modelleriyle devam etmek isteyen Sony’nin bu projesinin de başarılı olmadığı görülüyor. 

Sony’nin sonlandırma kararı aldığı mobil uygulamalardan birisi Sony Email uygulaması oldu. Sony’nin mobil cihazlarında kullanılan email istemcisi olan Sony Email uygulaması, Xperia 5 ve sonrası Sony akıllı telefonlarında kullanılamayacak. Sony akıllı telefon kullanıcıları artık farklı bir email istemcisi kullanmak zorunda kalacaklar. 

Bir diğer yandan Sony, Xperia akıllı telefonları için yazılım güncellemeleri hakkında düzenli olarak bilgilendirme maili gönderen servisin de kapatılacağını açıkladı. Kullanıcılar cihazlarına güncelleme geldiği zaman uyarı almaya devam edecek ancak yeni bir güncelleme geldiği zaman güncellemeler hakkında bilgilendirme mailleri alamayacak. 

Japon teknoloji devi Sony’nin kapatacağı son mobil servis Sony Albüm uygulaması oldu. Sony’nin Xperia marka akıllı telefon modellerinde kullandığı Sony Albüm uygulamasının yedekleme seçeceğinin kaldırılacağı açıklandı. Sony Albüm uygulamasının Amazon sunucularında olan yedekleme özelliği 31 Mart 2020 tarihinde sonlandırılacak. Sony Album uygulamasının yedekleme servisini kullanan kullanıcıların artık farklı bir uygulamayı kullanmaları gerekecek. Sony’nin kapatılan mobil uygulamalar kervanına yeni uygulamaların eklenip eklenmeyeceği merak ediliyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı