Mobil

Sony Ps5 Inoyun Düzenlemesinin Maliyetli Olacağını Belirtti!

Son zamanların merakla beklenen ps5 in bütün özellikleri açıklandı. Bekleyenler artık neyin ne olduğunu daha detaylı biliyorlar. Geçtiğimiz günlerde PS5 bekleyen kullanıcıları fiyat konusunda üzeceğini hissettiren Sony, bu sefer de oyun geliştiricilere yönelik açıklamalarda bulundu.

Yeni nesil oyun konsolu için geliştiricilerden konsola yönelik yeni oyunlar geliştirmesini isteyen Japon teknoloji devi Sony’nin alt markası olan Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, yeni konsola yönelik oyunların geliştiriciler için de oldukça maliyetli olacağını ima etti.

GamesIndustry’ye geçtiğimiz günlerde verdiği röportaj esnasında firmanın CEO’su Jim Ryan, yeni nesil PS5 oyunlarının maliyetlerinin, geliştiricilerin daha fazla gerçekçi görsel eklemesiyle beraber daha pahalıya mal olacağını ifade etti. Herkesin beklediği açıklamalar gelince herkes şaşırdı. Küçük bütçeyle muhteşem bir oyun.

Röportajda oyunların gerçekçiliğinin artması ve oyun grafiklerinin iyileştirilmesi sonucu üretim gereksinimlerinin de artacağını belirten Ryan, oyun geliştirmeye yönelik firma bütçelerini de artırmalarının muhtemel olduğunu söyledi. Bu durumla birlikte CEO, yeni düzen oyun konsolundan ileride ki nesillerde geliştirici markaların teknoloji yatırımlarının artmasının da bir sonucu olarak oyun geliştirme sürecinde ‘büyük’ bir maliyet artışı beklemediğini sözlerine ekledi.

‘PS5’te görülen fiyat artışı son derece makul’ olması gerektiğinin ne altında ne üzerinde. Demecinde artan fiyat ve maliyetlerin makul olduğunu ve firmanın bunu tıpkı geçmişte olduğu gibi şu sıralar da geliştirmeye devam edeceğini anlatan Jim Ryan, temelinde oyunculara daha sağlıklı bir deneyim sunmayı hedefleyen bu yatırımların oyunları geliştiren firmalar için de önem arz ettiğini söyledi.

Bir önceki PlayStation 5 haberimizde de paylaştığımız üzere Sony’nin yetkili ismi, asıl amaçlarının her zaman son kullanıcıya en iyi fiyatla beraber en yüksek kaliteyi sunmak olduğunu söylüyor. Ayrıca bazı iddialara göre Japon teknoloji devi, yeni oyun konsolunun satış fiyatını belirlemek için Microsoft’un yeni Xbox cihazını beklemeye karar vermiş durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı