Mobil

Sony Telefonlarında G-Lens Kullanımını Durdurmuş Olabilir

Sony, 2013 yılında çıkan Sony Xperia Z1’den 2018’den Xperia XZ3’e kadar akıllı telefonları için G-lens serisini ana kamera olarak kullandı. Geçen ay ortaya çıkan sızan bilgiler Sony’nin G-lensinin yerini başka bir lens alacağını iddia etti. Bu yıl şubat ayında açıklanan Xperia 1 premium amiral gemisi telefonda bulunan üçlü kamera sensörleri için ZEISS MILVUS lensleri ile gelecek. Sumahoinfo’ya göre, Sony’nin Tayland fabrikalarından bir kadrodan Sony’nin G-lensinin yerini akıllı telefonları için Carl ZEISS lenslerle değiştireceğini öğrendiler.

Sony ZEISS Lens

Geçen ay ortaya çıkan Sony Xperia 1’in üçlü kamera sensörlerinin görüntüleri, Japon teknoloji devinin Samsung’dan bir çift ZEISS 12 megapiksel lens ve 12 megapiksel sensör kullandığını ortaya koydu. Yayın, Tayland’daki bazı çalışanların Sony’nin Xperia’da G-lens yerine ZEISS lens kullandığını iddia ettiğini iddia etti. Bu nedenle, Sony’nin gelecekteki birinci sınıf akıllı telefonlarında G objektifi bulunmuyor gibi görünüyor.

ZEISS Lensinin G Lensi Kadar İyi Olduğu Söyleniyor

Bu nedenle, ZEISS lenslerinin kullanımıyla görüntüleme kalitesinde önemli bir gelişme olmayabilir. Xperia 1’in kamera performansının övülmesinin muhtemel nedeni, yeni kamera işlevlerinin eklenmesi nedeniyle yayının olduğunu iddia ediyor.

Sony’nin Xperia 2 amiral gemisi telefonda çalıştığı bildiriliyor. Telefonun CAD işleyicileri, bir önceki ayda piyasaya sürüldü. Xperia 1’in halefi olarak da üçlü kamera kurulumuyla gelmesi bekleniyor. Şirketin akıllı telefonlarında ZEISS lenslerini başlattığına göre, Xperia 2 bir G lense sahip olmayabilir. Sony, akıllı telefonları için ZEISS lenslerine geçtiğini doğrulayan resmi bir açıklama yapmadı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı