Mobil

Sony Xperia 1 Stokları Tükendi

Sony Xperia 1 Stokları Tükendi

Sony’nin şubat ayından duyurduğu Xperia 1 modelinin satışı 29 Mayıs 2019 tarihinde başlamıştı. Henüz satışa yeni çıkan Sony’nin göz bebeği Xperia 1 modeli, stok sıkıntısı yaşıyor. Dünyada bir ilki başararak ilk 4K HDR ekranına sahip olan bu model pek çok otorite tarafından tam puan almıştı. 29 Mayıs günü İngiltere, Almanya ve Hollanda’da 950 Euro’ya satışa sunulan Xperia 1 henüz Türkiye’de satışa sunulmadı. Ülkemizde Sony Mobile Türkiye ofisi kapatıldığından ötürü yalnızca ithalatçı garantisiyle ülkemize gelebiliyor.

Birçok ülkede Sony Xperia 1 stokları tükendi

Sony Xperia 1 cep telefonunu satın almak isteyenler stok sorunuyla karşılaşıyor. Stok sorunu neden kaynaklanıyor henüz öğrenilemedi. Xperia 1 modeline talebin fazla olmasından dolayı mı yoksa az sayıda üretilmesinden dolayı mı stokların tükendiği bilinmiyor. Ancak özellikle mor renkli Xperia 1 modelini piyasada bulmak şu an için imkansız.

Sony Xperia 1 modelinin İngiltere’deki stokları tamamen tükendi. İngiltere’de alternatif yollarla Xperia 1 satın almak isteyenler ise Amazon üzerinden sipariş vererek bu telefona sahip olabiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı