Mobil

Sony Xperia 9 Sızıntısı Hayal Kırıklığı Yarattı

Sony Xperia 9 lansmanı yapılmadan önce sızan akıllı telefonlar listesine katılan son isim oldu. Yıllardır beklediği çıkışı yakalayamayan Sony, Xperia 9’u orta segmentte konumlandıracak olsa da aynı kulvarda oldukça iddialı rakiplerinin yer aldığı bir gerçek. Bütün bunlar göz önüne alındığında Sony Xperia 9 olduğu iddia edilen sızıntı pek çok kişide hayal kırıklığı yarattı.

Dünya teknoloji devleri arasında hatrı sayılır bir öneme sahip olan Sony, akıllı telefon pazarında gücünü bir türlü gösteremeyen markalar arasında yer alıyor. Son zamanlarda arka arkaya oldukça başarılı telefonlar üreten yeni markaların da pazara girmesiyle Sony’i zor günler bekliyor. Oldukça köklü bir marka olmasına rağmen bir türlü istediği etkiyi yaratamayan Sony’nin Xperia 9 adı taşıdığı iddia edilen ve sızdırıldığına dair görüntüler paylaşılan telefonu da arzulanan çıkışı yakalayamayabilir. 

Sony Xperia 9 ile orta segmenti hedeflese de aynı zamanda üst segmente hitap eden bir telefon da çıkaracak. 2020 Dünya Mobil Kongresi’nin Corona Virüsü sebebiyle iptal edilmesinden dolayı ertelenen lansmanlardan biri Sony Xperia 9’a aitti. Büyük bir merakla beklenen telefona dair ilk detaylar, Sony’nin resmi sitesinde sızdırıldı. 

Sony Xperia 9 Teknik Özellikleri

Sony’nin adı Xperia 9 olacağı iddia edilen yeni telefonu hakkında edinilen ilk bilgilere göre telefon 4 farklı renk seçeneğine sahip olacak. Gri, lacivert gibi renklerin yanı sıra sarı ve kırmızı gibi alışılmadık renk seçeneklerine de yer verilmiş. Qualcomm Snapdragon 765 yonga setiyle güçlendirilmiş olan telefon yeterli bir performans gösterebilir fakat yine de daha iddialı rakiplerinin bulunduğunu unutmamak gerek.

Xperia 9’un kamera özelliklerine geldiğimizde telefonun arka yüzeyinde 3 farklı kameranın bulunduğu görülüyor. 64 MP, 12 MP, 2 MP ToF sensörlerine sahip. Yaşanan sızıntıda ön kamera veya kameralara dair bir bilgi yer almıyor.

Sony Xperia 9 Tasarımı Kötü Not Aldı

Sony’nin yeni telefonu olduğu iddia edilen Xperia 9’un en çok eleştirilen noktası da tasarımı oldu. Japon teknoloji devi Sony, bu konuda Çinli rakiplerinin oldukça gerisinde kalmış gibi görünüyor. Son yılların popüler çerçevesiz tasarımını tercih etmek yerine yeni telefonunda oldukça kalın bir üst çerçeve kullanan Sony, ön kameraları ekrana gömmekten kaçınmış denebilir. Orta segmentte bile benzer teknolojiler kullanan pek çok akıllı telefon mevcut olduğundan bu tercih Sony’nin yeni telefonunu bekleyen alıcılarda kayda değer bir hoşnutsuzluk yaratabilir. 

Yaşanan sızıntı iddiası Sony’nin resmi sitesinden alıntı olarak paylaşılsa da bunun bir hata olması ve bu tasarımın gerçek olmaması umut ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı