Mobil

Spotify Şarkı Sözü Gösterme Özelliği Getiriyor

Dünyanın en sevilen çevrimiçi müzik dinleme programlarından biri olan Spotify, çok uzun süredir kullanıcıları tarafından talep edilen bir yeniliğin nihayet geleceğini açıkladı. Spotify üyeliği bulunan hemen herkesin büyük bir beklenti içerisinde görmeyi umduğu fakat şimdiye dek kullanıma sunulmayan bu yenilik sayesinde dinlenilen şarkının şarkı sözlerine uygulama üzerinden ulaşmak mümkün olacak.

Spotify Şarkı Sözleri Behind the Lyrics’i Etkileyebilir

Spotify zaten Behind the Lyrics özelliğine sahipti. Bu özellik sayesinde hem şarkı sözlerinin bir kısmı görüntülenebiliyor hem de şarkıya ait ilginç bilgiler yayınlanıyordu. Şarkının ne zaman hangi durumun üzerine yazıldığı, nasıl bir çıkış yaptığı ve şarkıda geçen kimi sözlerin neye işaret ettiği gibi konularda aydınlatıcı ve keyifli bilgiler sunan Behind the Lyrics özelliği görünen o ki kaldırılmayacak. Oldukça seveni olan bu özellik de Spotify üzerinde bulunmaya devam edecek fakat buna ek olarak yalnızca şarkı sözlerinin görülebildiği bir sekme daha açılacak.

Spotify Güncellemesi Oldukça Kullanışlı Olacak

Spotify iOS ve Android sürümlerinde yer alacak olan bu özellik kademeli olarak kullanıma açılacak. Henüz sınırlı kişinin ulaşabildiği özelliğin ekran görüntüleri oldukça hoş görünüyor. Paylaşılan bilgilere göre şarkı sözleri Musicxmatch’ten direkt uygulamaya aktarılıyor. Aktarılan sözler çalma ekranı esnasında müzikle senkronize olmuş şekilde ekrana yansıyor. Aynı şekilde şu an için tüm şarkıların sözleri Spotify üzerinde yer almıyor. Şarkı sözünün mevcut olduğu parçaların altında lyrics ibaresi belirerek kullanıcıya şarkı sözlerine erişebileceği bilgisi veriliyor.

Henüz herkes tarafından kullanılmayan bu özelliğin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara açılacağı belirtiliyor. Bazı test kullanıcıları bu güncellemeyi masaüstü uygulamada bile kullanabildiklerini bildirdi. Bu sebeple Spotify üzerinden şarkı dinlerken aynı anda şarkı sözlerini de okuyabileceğimiz günler çok uzakta değil gibi görünüyor. Özellikle yabancı şarkı dinleyen kullanıcıları çok sevindirecek olan bu gelişme, yalnızca şarkı sözü paylaşan sitelerin trafiği üzerinde kaydadeğer bir düşüşe de sebep olabilir. Uzun zamandır beklenen bu özelliğin Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz belli olmasa da kısa süre içerisinde Türk kullanıcıların da hizmetine sunulacağı düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı