Mobil

Tamamen Ekrandan Oluşan iPhone Gelebilir

Apple tamamen ekrandan oluşan bir iPhone üreterek mobil dünyayı yerinden oynatan bir yeniliğe imza atabilir. Daha önce Xiaomi Mi Mix Alpha ile ilk defa duyurulan tamamen ekrandan oluşan telefonların ne kadar kullanışlı olacağı bilinmez fakat eğer Apple de bu telefonlardan üretmeye karar verdiyse, bir sonraki telefon trendimiz belli olmuş gibi görünüyor.

Akıllı telefon pazarında yenilikler asla sona ermiyor. Katlanabilir telefon çılgınlığına ayak uyduran pek çok marka olsa bile henüz normal kullanıcılardan geçer not almayan bu yenilik, şimdiden eskimiş bile sayılabilir. Apple tamamen ekrandan oluşan iPhone için kolları sıvamışa benziyor. 

Tamamen Ekrandan Oluşan iPhone Gelebilir

Apple Tamamen Ekrandan Oluşan Telefon Patenti Aldı

Dünya teknoloji devinin sırf ekrandan oluşan bir akıllı iPhone tasarımı patenti aldığı ortaya çıktı. Elbette ki alınan her patent bu telefonun kesinlikle üretileceği ve piyasaya sunulacağı anlamına gelmiyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın katlanabilir telefon konseptinde yaşanan en büyük sıkıntıyı yani ekranın kırışmasını engellediğine dair bir patent aldığı haberini sizinle paylaşmıştık. Patent alınmış olmasına rağmen Apple cephesinden katlanabilir telefon haberi duyurulmadı. Dolayısıyla tamamen ekrandan oluşan bir akıllı telefona dair patent alınması da Apple’ın bu telefonu mutlaka üreteceği anlamına gelmeyebilir fakat bu gelişmenin özellikle Apple fan’ları arasında büyük bir heyecana yol açacağını düşünmek yanlış olmaz. 

Apple Tamamen Ekrandan Oluşan Bir iPhone Tasarlayabilir

Xiaomi Mi Mix Alpha Benzer Teknolojiyle Üretilmişti

Xiaomi Mi Mix Alpha akıllı telefonla hayatımıza giren ve neredeyse tamamen ekrandan oluşan akıllı telefonların ne kadar kullanışlı bir seçenek olacağı soru işareti. Eğer bu telefonlar popüler hale gelirse telefon kullanım alışkanlıklarımızda büyük değişiklikler yaşanacak. Belki bir fotoğrafı yakınlaştırarak sağa sola kaydırmak yerine telefonun arkasını çevireceğiz veya oynanan oyunların arka ekranı da kapsadığı akıl almaz güncellemeler yapılacak. Bu durum akıllı telefon kullanımında milat sayılabilecek yeniliklere hazır olmamız gerektiğini gösteriyor.  

Tamamen Ekrandan Oluşan Telefonun Tasarım Detayları

Tamamen ekrandan oluşan telefonların tek bir ekran camından üretileceği öngörülüyor. Haliyle telefon üzerinde herhangi bir fiziksel tuş bulunması pek olası durmuyor. Ekranlardan biri ana ekran olarak atanabilecek ve bu durumda belki de ön kamera, arka kamera ayrımı da tarihe karışacak.

Apple tarafından alındığı kesin olan patent üretime geçirilecek mi bilinmez fakat bu gelişmenin şimdiden katlanabilir telefon akımından daha heyecan verici olduğu bir gerçek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı