Mobil

Telefon Numarasından Fotoğraf Tespit Etme

Zaman zaman tanımadığımız telefon numaralarından kendi numaramıza çağrılar gelebilir. Telefon numarasından fotograf bulma bu durumlarda işimize yarar. Tanımadığımız numaraların bizi araması durumunda gerilebilir veya yanıt vermek istemeye biliriz. Bu durum zaman zaman tüm insanlarda olmaktadır. Dolandırıcılığın yaygınlaşması da bu duruma önemli bir etkendir. Görüşmek istemediğimiz kişiler tarafından farklı numaradan da aranıyor olabiliriz. Bu sebepten bilinmeyen numaralar genelde cevaplanmak istenilmez. Android cihazlar için geliştirilen bir program olan GetPicture uygulaması hem bilgisayardan hemde android cihazlardan erişilen bir uygulamadır. Gelen çağrıların kime ait olduğunu gösteren ücretsiz bir sistemdir.

GetPicture Nedir, Nasıl Çalışır?

Bilinmeyen numaralardan gelen telefon numaralarının sisteme girilmesi sonucundan telefon numarasından fotograf tespit etme işlemi için kullanacağınız bir yazılımdır. Bu yazılım kişinin telefon numarasının kayıtlı olduğu platformlarda bir tarama yaparak, telefon numarasına ait kişinin facebook, instagram, whatsapp gibi sosyal platformlardan fotografını çeker ve size gösterir. Zaman zaman çalışmasında sıkıntılar olsa da çoğu zaman doğru sonuç veren bir uygulamadır.

Uygulamanın çalışma mantığı sosyal ağları taramak üzerine kurulmuştur. Yaygınlaşan sosyal medya kullanımı insanları telefon numaralarını bu sosyal medyalardan herhangi birine kayıt olmaya teşvik etmiştir. Aynı zamanda yakında gelmesi planlanan bir özellik ile numaranın hangi sosyal medya hesabına bağlı olduğu da bulunabilecek. Bu özelliğin eklenmesi ile herhangi bir sosyal medyaya kayıtlı olması durumunda numaradan kişi tespiti hızlı bir şekilde yapılacaktır.

Sizinle paylaştığımız bu yöntemin zaman zaman bazı sorunları olmaktadır. Fakat sistem çalışan ve işleyen bir sistem olduğu için sorunlar en kısa zamanda çözülür. Bu sebepten android cihazlarda bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Böyle bir cihazınızın bulunmaması durumunda, uygulamanın web adresinde sizde sizi kimi aradığını kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Bilinmeyen numaranın fotografığını bulmak için getpicture kullanabilirisiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı