Mobil

Telefona Format Atmadan Önce Yapılması Gerekenler?

Temel görevi gerçekleştirirken telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın zamanının geldiğini biliyorsunuz ve uygulamalarınızın çoğu çökmeye devam ediyor. Ana sıfırlama olarak da adlandırılan bir fabrika ayarlarına sıfırlama, bir cihazı orijinal sistem durumuna geri yükler ve sık sık arızalanan bir cihazın sorununu çözer. Bunu yaparak, kullanıcılar telefonunda şifrelenmiş tüm verilerini ve uygulamalarını kalıcı olarak silmeyi kabul ederler. Bu geri döndürülemez ve geri alınamaz; bu nedenle telefonunuzu önceden yedeklemeniz gerekir. Veri kaybetmeden Android’i sıfırlamanın bazı olası yolları için yazıyı okumaya devam edin.

Telefona Format Atmadan Önce Neler Yapılır

Kaydetmek İstediklerinizin Bir Listesini Yapın

Telefonunuzda henüz izin veremeyeceğiniz dosyalar olabilir. Sizin için önemli veya değerli bir şey olabilir. Bu yüzden, sıfırlamadan önce, cihazınıza göz atın ve sahip olduğunuz şeyleri not alın. Yapabiliyorsanız, medya dosyalarınızdan, iletilerinize, kişilerinize, notlarınıza, belgelerinize ve kurduğunuz uygulamalara başlamak için saklamak istediğiniz verileri listeleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin telefonunuzda temel olarak bir sürücüyü yeniden biçimlendirmeye benzer her şeyi sileceğini unutmayın. Fabrika ayarlarına geri dönmeden önce nelerin yedekleneceğini belirledikten sonra bir sonraki bölüme geçin.

Fotoğraflarınızı Google Foto ile Yedekleyin

Fotoğraflar bizim için anlamlı hatıralar taşıdıkları için değerlidir. Bu nedenle, resimlerinizin bir kopyasını kaydetmeyi düşünüyorsanız, Google Foto’yu kullanabilirsiniz. Bu ücretsiz bir paylaşım uygulaması ve videoların yanı sıra fotoğrafların da depolanması için Google tarafından oluşturulan bir depolama hizmetidir. İki ayara sahiptir: Yüksek kalite ve Orijinal kalite. İlki, 16 mp ve 1080 çözünürlüğe kadar sınırsız resim ve video yüklemenizi sağlar. İkincisi ise dosyanızın kalitesini korurken, Google hesabınızın depolama kotasını kullanır. Fotoğraflarınızı fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce Android için yapmanız gerekenler.

Fabrika Telefonunuzu Sıfırlar

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi Android’deki her şeyi siliyor mu? Bu, mobil kullanıcıların cihazlarını sıfırlamaları gerektiğinde ortak bir sorudur. Ne yazık ki, cevap evet. Bu nedenle, önceden verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Başarılı bir şekilde kopya aldığınızdan emin olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı