Mobil

Telefonda Google Nasıl Ana Sayfa Yapılır

Kişisel telefonda google ana sayfa yapma  bir çok kullanıcı tarafından yapılmak istenen bir ayardır. Gelişmiş bir arama motoru olan Google, insanlar tarafından en sık kullanılan arama motorudur. İnternet üzerinde yapılan aramaların %85 gibi büyük bir oranı Google arama motoru tarafından yapılmaktadır.

Android cihazlar için google anasayfa yapmanın  yolu tarayıcı açıp, sonrada anasayfa sekmesine girmektir. Karşımıza gelen sayfada ana sayfa linkine www.google.com yazarak telefonda google ana sayfa yapmış olacaksınız.

Safari google anasayfa yapmak için iphone veya ipad cihazınızdan ayarlar kısmına girip safari uygulamasını seçiniz. Sonrasında arama motoru seçeneğinden google seçerek anasayfanızı google olarak ayarlaya bilirsinz.

Firefox google anasayfa yapmak için sağ üst köşede bulunan ayarlar sekmesine dokunun. Ardından karşınıza gelecek sayfada başlangıç seçeneğini seçin ve başlangıç sayfasını google olarak belirleyin.

Opera Anasayfa google yapmak için telefondan opera tarayıcısını açınız. Ardından karşınıza gelen ekranda araçlar seçeneğini bulunuz ve tercihler yazan yere dokunun. Karşınıza gelen ekranda genel-başlangıç sekmesini açın ve burdan başlangıç sayfanızı google olarak ayarlayın.

Telefonlarda yaygın olarak kullanılan 4 tarayıcı içinde anasayfanızı nasıl google olarak ayarlayacağınızı anlattım. Kitlenen anasayfalar için telefonunuzu sıfırlamayı veya tarayıcıyı silmeyi deneyiniz. Tarayıcının üstüne uzun süre bastıktan sonra kaldıra bilirsiniz. Play store üzerinden tekrar aynı tarayıcı indire bilirsiniz. Tarayıcı kurulumu sırasında size kişisel bazı sorular sorabilir. Bu sorular arasında soracağı bir soruda ana sayfanız olacaktır. Bu durumda anasayfanızı tarayıcı kurulumu sırasında google olarak belirleseniz bu hiç bir zaman değişmeyecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı