Mobil

Telefonda Specific Absorption Rate { Sar } Değeri Öğrenme

Cep telefonları (ve diğer kablosuz cihazlar) için bildirilen maksimum Özgül Soğurma Oranı (SAR) değerlerinin anlamı hakkında ciddi bir kafa karışıklığı ve yanlış anlama vardır. SAR, vücut tarafından ölçülen kaynaktan RF (radyofrekans) enerji emilim oranının bir ölçüsüdür.

Akıllı telefonlarda SAR değeri nasıl bulunur?

SAR Ne Gösterir?

FCC, cep telefonu üreticilerinin, ABD’de bu cep telefonu için kullanılan tüm frekans bantları için en şiddetli, en kötü (ve en yüksek güç) çalışma koşullarını içermesi için SAR testlerini yapmasını gerektirir. FCC’nin yetkilendirmesinde ve cep telefonu kılavuzunda Komisyon kurallarına uyumu göstermek için kaydedilen SAR değerleri, yalnızca belirli modelin kullandığı her bir frekans aralığı için alınan en yüksek tek ölçüm olduğunu gösterir. FCC onayı, cihazın federal kuralların izin verdiği maksimum tüketici RF maruz kalma düzeylerini asla aşmayacağı anlamına gelir, ancak cihazın normal kullanımı sırasında tüketicilerin maruz kaldığı RF maruz kalma miktarını göstermez. FCC onayı için yalnızca maksimum SAR değerleri kullanılırken, üretici tarafından sunulan tüm test raporları Komisyonun web sitesinde kamu tarafından denetlenebilmekte için eksiksiz olarak mevcuttur.

SAR Ne Göstermiyor?

FCC onayı için kullanılan SAR değeri test sırasında alınan çok sayıda ölçümü hesaba katmaz. Ayrıca, cep telefonları iletişim için gerekli olan minimum güçte çalışma güçlerini sürekli olarak değiştirir; azami güçte çalışma nadiren gerçekleşir. Sonuç olarak, cep telefonları, çeşitli nedenlerden dolayı, tek bir SAR değerine dayanarak, genel maruz kalma özellikleri açısından güvenilir bir şekilde karşılaştırılamaz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı