Mobil

Telefonlarda OTG Adaptörünü Kullanmanın Yaratıcı Yolları

USB On-The-Go (OTG) kesinlikle Andriod cihazlarının heyecan verici özelliklerinden biridir. Bir USB OTG uyumlu cihaz, bir kontrol cihazı veya diğer USB cihazlarının bir ana bilgisayarı olarak görev yapabilir. Bir akıllı telefonda SD kart ve diğer kart okuyucuları kullanmak, OTG adaptörüyle çok yaygındır. Fakat OTG adaptörlerini alışılmadık bir şekilde kullanmanın farklı yolları var mı? Hadi bulalım.

USB OTG özelliği, bugünlerde hemen hemen her Android akıllı telefonda kullanılabilir; ancak, eski telefonlar bu özellikten yoksundur. OTG özelliklerinin kilidini açmak için, OTG uyumluluğunu elde etmek için Android cihazınıza özel bir ROM kurmanız ve yüklemeniz gerekir.

otg desteği hangi telefonlarda var

Diğer Akıllı Telefonları Şarj Et

İster inanın ister inanmayın, bir akıllı telefonun pil şarjını OTG kablosu kullanarak başka birine aktarabilirsiniz. Birisini OTG dongle’ı ve diğerini güç kablosu ile bağlayın. Güç kablosu ile bağlanan akıllı telefon şarj modunda olacak ve OTG adaptörüyle bağlı telefon güç kaynağı olacak.

Ses Kaydı

Dijital kameraların çoğu dahili mikrofonlarla gelir; hala iyi kalitede ses elde etmek acı verici. Windows veya Mac’inizdeki ses kliplerini kaydetmek için akıllı telefonunuzun mikrofonunu kullanabilirsiniz. Telefonunuzu OTG üzerinden bağlayabilir ve PC yazılımı üzerinden ses kaydetmek için telefonun mikrofonunu kullanabilirsiniz. Öte yandan, profesyonel USB mikrofonları OTG adaptörünü kullanarak akıllı telefonunuza da bağlayabilirsiniz.

Bir Fare Veya Klavye Kullanın

Akıllı telefonunuza ekleyebileceğiniz diğer harika işlevsellik, USB fareyi veya USB klavyeyi kullanmaktır. Bir dokunmatik ekrana yazmak birçokları için uygun bir seçenek olmayabilir. OTG adaptörünü kullanarak telefonunuza basitçe bir USB klavye takın ve işin tadını çıkarın. Aynı şekilde, akıllı telefonu gezinmek ve günlük işlerinize verimlilik eklemek için bir USB fare kullanın.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı