Mobil

Telefonum Dinleniyor Mu?

Birisinin telefon görüşmelerinde dinlemek isteyebileceği birçok sebep var. Meraklı bir patron, öfkeli bir eş, hırsız veya bazı şakacı kişiler, mahremiyetiniz cep telefonunuz aracılığıyla istila edebilir. Telefonunuz dinlenirse, konuşmasanız bile, birisinin telefonunuzu kullanarak konuşmalarınızı dinlemesi bile mümkün olacaktır. Peki eğer sizi biri dinliyorsa bunu nasıl anlayabiliriz?

telefonun dinlendiği nasıl anlaşılır

Tuhaf Davranışlar

Telefonunuza dokunulup dokunulmadığını tespit etmenin en kolay yolu, telefonunuzun aniden yaşanmaya başlayabileceği tuhaf etkinliklere dikkat etmektir. Işıklar yanar, kapanır, açılır veya indirilirse, cihazınızın kontrol edilmesi mümkündür. Bu aynı zamanda veri iletimi sırasındaki parazitlerden de kaynaklanabilir, bu yüzden farklılaşabilir. Telefonunuzu zor kontrol edebiliyorsanız, mobil cihazların güvenliğini korumak zordur.

Arkaplan Gürültüsü

Dokunduğunuzda, görüşme sırasında arka plan gürültüsünü yaşamak çok yaygındır. Statik ve tıklama sık seslerdir, ancak hatalı bir bağlantıdan da kaynaklanıyor olabilir. Ancak, kullanılmadığı sırada telefonunuzdan salınan bir statik ses duyarsanız, mobil cihazınızın güvenliği risk altındadır. Söz konusu ise, telefonu kapatın ve tekrar arayın.

Pil Sıcaklığı

Kesin bir işaret olmasa da, sıcak batarya birisinin telefonunuzu uzaktan kullandığının bir göstergesi olabilir. Zaten şüpheleniyorsanız, bir süre mobil cihazınızı kullanmayı bırakın ve daha sonra günün incelemesini yapın. Sıcak hissediyorsa, telefonunuzun çalındığı anlamına gelebilir.

Telefon Şarj Edilemiyor

Telefonunuzu normalde kullandığınız gibi kullanıyorsanız, ancak cihaz doğru şekilde şarj olmuyorsa, sürekli olarak yapılan konuşmalar nedeniyle olabilir. Telefonunuzun pilinde veya şarj cihazında ayrı bir sorun olmadığından emin olunması önerilir. Bilgileri yanlış anlamak ve hiçbir şey için endişelenmek istemezsiniz. Ancak, mobil cihazların güvenliği, öncelikle şarj edilmeyen telefonda belirlenemez.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı