Mobil

Telefonumda Virüs Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Hepimizin vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlar; son derece güzel hizmetler sunarak işlerimizi daha kolay ve hızlı bir şekilde sürdürebilmemiz için tasarlanmış cihazlardır. Ama maalesef, bazen değişik sebeplerden ötürü telefonlarımıza virüs bulaşabiliyor başka bir deyişle hacklenebiliyor.  Bu sorunlara çözüm olarak Telefonumda Virüs Olduğunu Nasıl Anlayabilirim başlıklı yazımızda sizlere bilgiler vereceğiz.

Virüslü Telefonlar Nasıl Belli Olur?

Virüs bulaşmış telefonlarda genellikle ilk fark edilen özellik pop – up reklamlardır.  Yani siz internette pencereden herhangi bir şeyi araştırırken bir anda genellikle rahatsız edici, uygunsuz olan ses, görüntü, yazı gibi değişen özelliklerle rahatsız edici reklamlar çıkar. Bu gibi durumlarda, pop – up reklamı kapatmak için uğraşırsanız başka bir sayfaya gitme ihtimaliniz çok yüksektir. Bu nedenle böyle bir durum yaşıyorsanız; reklamın üzerindeki çarpı işaretine veya kapat seçeneğine tıklamak yerine direk o an bulunduğunuz uygulamayı telefonunuzun ekran tuşuna basarak kapatın. Daha sonra yeniden uygulamaya gidersiniz.  Telefonumda Virüs Olduğunu Nasıl Anlayabilirim konusu ile ilgili diğer virüs belirtileri ise telefonunuz bir anda çok fazla yavaşlamaya başlamış olabilir yada nedeni belli olmayan veri kaybı, uygulamaların sık sık durdurulması veya çökmesi, istemsizce telefona yüklenen uygulamalar, pil tüketiminde bir aşırılık… gibi sebepler telefonunuza virüs bıraktığının belirtisidir.

Telefona Bulaşan Virüslerin Çözüm Yolları Nelerdir?

Hayatımızın her anında vazgeçilmez bir buluş olan telefonlardan virüsleri temizlemek için, yapmanız gereken oldukça işe yarayan uygulamalar vardır. Bu uygulamalar  ( ve bunlara ek olarak bazı programları da önerebiliriz ) sayesinde virüslerden kurtulmak mümkündür. Telefonların çalışma hızını düşürerek  ve batarya ömrünü aşırı derecede kısaltarak telefon ile halletmemiz gereken işlerin aksamasına ve işlerin yolunda ilerlememesine yol açan virüsler hayatımızı oldukça kötü etkiler. Bu kötü etkilere yol açan virüslerden kurtulmak için dediğimiz gibi virüs temizleme programlarından yararlanabilirsiniz. Telefonumda Virüs Olduğunu Nasıl Anlayabilirim başlıklı yazımızda sizlere virüslü telefonları anlamanın yollarını ve bu virüslerden nasıl kurtulabileceğinizi öğrenmeniz için bazı ipuçları verdik. Yukarıda saydığımız özellikler eğer telefonunuzda varsa bir virüs programından yardım alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı