Mobil

Telefonumun Ekranı Sarardı Ne Yapmalıyım?

iPhone’unuzu kullanıyorsunuz ve ekran normalden daha sarı görünüyor. Bu kırık mı? Neyse ki, cevap hayır! Bu makalede, iPhone ekranınızın neden sarıya döndüğünü, Night Shift’in nasıl kullanılacağını ve ekranınızın normale nasıl döndürüleceğini açıklayacağız.

iPhone Ekranım Neden Sarı?

Gece vardiyası açık olduğundan iPhone ekranınız sarı görünüyor. Gece Kayması, iPhone’unuzun ekranından gündüz renklerini filtreleyerek daha iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olan yeni bir özelliktir.

Araştırmalar, elektronik ekranlardaki parlak mavi renklerin beynimizi gündüz olduğunu düşünmeleri için kandırabileceğini göstermiştir. Dizüstü bilgisayarlarımızı veya telefonlarımızı gece kullandığımız zaman, uykuya dalma yeteneğimizi etkileyebilir.

Apple’ın iOS 9.3 ile piyasaya sürdüğü bir özellik olan Night Shift, iPhone’unuzdaki gündüz mavi renklerini filtreler, böylece beyniniz dışarısı karanlıkken gündüz olduğunu düşünmez.

Telefon Ekran Sararması

Gece Vardiyasını Nasıl Açar veya Kapatırım?

gece vardiyası kontrol merkezi Gece vardiyası’nı açmak için, Kontrol Merkezi’ni ekrana getirmek için ekranın en altından yukarı kaydırın. Gece Vardiyası’nı açmak veya kapatmak için ekranın altındaki güneş ve ay simgesi gece vardiyası simgesine dokunun.

Night Shift’i ayrıca Ayarlar -> Ekran ve Parlaklık -> Gece Shifti seçeneğine gidip Yarına Kadar Manuel Olarak Etkinleştir seçeneğinin yanındaki düğmeye dokunarak da açabilirsiniz.

Gece Vardiyalarını Kalıcı Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakırım?

Gece Vardiyası’nı devre dışı bırakmak için, Ayarlar -> Ekran ve Parlaklık -> Gece Vardiyası’na gidin ve Zamanlanmış’ın yanındaki anahtarı kapatın.

Neden Gece Vardiyası Çalışmıyor?

Açık olsa bile, Düşük Güç Modu açıksa, Gece Vardiyası çalışmaz. Düşük Güç Modunu kapatmak için, Ayarlar -> Batarya’ya gidin ve Düşük Güç Modu’nun yanındaki anahtara dokunun.

Gece Vardiyası Açık, Uykuda

Night Shift’in uykusuzluk için bir tedavi olup olmadığından emin değilim, ancak çıktığından beri kullanıyorum ve hoşuma gidiyor. Ne düşünüyorsun? Night Shift, daha iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi duymak isterim.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı