Mobil

Telefonun Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Telefonun orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?  Sorusu için sizlere birkaç başlıkta açıklama yapmaya çalışacağız. Akıllı telefonların artması ile beraber, bu telefonların kopyaları da çoğalmaya başlamıştır. Halk dilinde, çakma, Çin malı olarak isimlendirilen bu telefonları bilinçsiz bir şekilde alıyorsak bu yazı oldukça faydalı olacaktır.

Sahte telefon ve orijinal telefonlar arasındaki farkı nasıl anlayabiliriz? Öncelikle telefon almaya karar verdiğinizde mutlaka faturasını da almalısınız. Bu ilerde yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta belge niteliği taşıyacaktır. Fakat buda tek başına çözüm olmayabilir.

Şuandaki sistemde oluşan açıklardan faydalanıp sahte telefonları bile fatura ile satanlar bulunmaktadır. Marka isimleri ile oynamalara yaparak IPhone ve Samsung gibi telefonlar ve diğer markaların sahtesini kolaylıkla satabilmektedirler. Telefonların sahtesi ve orijinal olan arasındaki farkı anlayabilmek oldukça zordur. Bu durumla karşılaşmamak için akıllı telefonlar mutlaka güvenilir noktalardan ya da yetkili bayilerden alınmalıdır.

Telefonların Sahte Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Telefonun orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?  Sorusunun cevabı olarak, ilk öncelikle dış görüntüsü titizlikle incelenmelidir. İşletim sistemi ve teknik özellikleri sahte cihazlarda stabil durumda çalışmamaktadır. Mesela IPhone’de kullandığımız siri sistemi sahte telefonlarda düzgün bir şekilde işlev görmez. Kullanılan malzemelere dikkat edilmelidir. Çünkü bu malzemeler sahtelerde kullanılanlarla kesinlikle aynı olmaz.telefonun renk dengesi, metal kalitesi, ekran kalitesi ve işletim sisteminin hızlı çalışıp çalışmaması gibi durumlar telefonun orjinalliği ile ilgili net bilgiler vermektedir.

Telefonu sıfır olarak alacaksanız mutlaka yetkili ve güvenilir bayilerden almalısınız.  Telefonu ve kutusunu mutlaka incelemelisiniz. Telefonun orjinalliği imei denen sistem ile kontrol edilir. Bu durumda telefon sahte ise imei numarasını vermeyecektir.

IPhone Ve Samsung Telefonların Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

IPhone telefonların birçok serisinin sahte olanları piyasada dolanmaya başladı. Bu telefonların sahte olup olmadığını anlamak için Apple sorgulama sistemini geliştirmiştir. Telefonun imei numarası ya da seri numaralar ile çok basit bir şekilde Apple markasına ait olup olmadığı sorgulanabilmektedir. İmei numarası telefonun hakkında bölümünde mevcuttur.

Piyasada Samsung markasının oldukça fazla serisi ve modeli olduğundan, çakma olanlarıda çok fazladır. Piyasada en çok sahtecilik Samsung markasında yapılmaktadır.

Bunun için Samsung telefon alırken mutlaka incelemeli ve sorgulamalıyız. Bunu yapabilmek için Google’den BTK sitesine ulaşıp imei sorgulaması yapıyoruz. Telefonun orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?  Bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak bu sorunuzun cevabını almış oluyorsunuz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı