Mobil

Telegram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

Anlık mesajlaşma uygulaması olan telegram, Pavel Durov tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır. Yayınlandığı günden itibaren her geçen gün yeni bir özellik eklemiştir. Son özelliklerinden biriside anket özelliği oldu. Eklenen bu özellik sonucunda bir çok anket ve kamu oyu araştırması yapılabilecek. Telegram kullanan kişilerin katıldığı gruplarda anketler yapılabilecek ve veriler anketi yapan kişi tarafından analiz edilebilecek.

Telegram anlık mesajlaşma uygulaması olarak whatsapp ile henüz rekabet edebilecek bir uygulama değil. Fakat yaptığı yenilikler ve özellikler oldukça ilgi çekici. Whatsapp popülerliğini uzun yıllar kaybetmeyecek gibi dursa da bir gün bir uygulama whatsapp yerini alabilir. Teknoloji çağının genel özelliklerinden birisi insanların hızlı bir şekilde sıkılması ve her şeyin bir alternatifinin bulunmasıdır. Anlık mesajlaşma uygulamalarından bulunan bir çok özellik henüz whatsapp gelmemiş ve getirilmemiştir.

Telegramda Anket Nasıl Yapılır?

Öncelikle telegrama gelen anket özelliği kullanılabilmesi için telefonunuzda yüklü olan telegram sürümünün son sürüm olması gerekmektedir. Son sürümü kurulu olmayan cihazlar güncelleme yaparak, uygulamayı son sürüme yükseltebilir. Anket yapmak isteyen kişilerin bir grupta olması veya grup kurucusu olması gerekir. Bireysel olarak anket gönderimi yapılamaz, anketler gruplardan gönderilmektedir.

Anket göndermek için sağ alt köşede bulunan sesli mesaj butonunun yanında bulunan ataç işaretine dokunun. Ardından açılan ekranda poll yazan kısma dokunun ve sormak istediğiniz soruyu question yazan yere yazın. Sorunun şıklarının option kısmında bulunan yere soru ile alakalı olan şıkları yazınız. Son olarak anketi paylaşarak gruptaki kişilere gönderin ve sonuçları takip ediniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı