Mobil

Telegram’a Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Hızlı mesajlaşma uygulaması Telegram, aylık 400 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. 7 yıldan beri hayatımızda olan uygulama en son geçen yıl Ekim ayında 300 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduklarını duyurmuşlardı.

Rusya’nın Facebook’u olarak niteleyebileceğimiz VK’nın da kurucusu olan Pavel Durov tarafından hayata geçirilen Telegram sayısı 20’yi aşkın ülkede en çok indirilen sosyal medya uygulaması haline gelmiş bulunuyor.

Tekno10 artık telegram sayfası ile de sizlerle bulaşmaya devam ediyor. En güncel haberleri, en doğru ve yetkililerce onaylanmış son dakika bilgilerini bulabileceğiniz haber sitemiz Tekno10 artık Telegram sayfası ile de sizlerle.

Tekno10 son dakika haberleri ile artık cebinizde. Türkiye’nin yeni nesil Teknoloji ve gündem kanalı Tekno10 telegram sayfasına https://t.me/tekn010 adresinden siz de katılabilirsiniz.

Zoom’a rakip olma hazırlığında

Telegram’ın WhatsApp’a kıyasla en büyük eksikliklerinden birisi, videolu görüşme özelliğinin olmaması. Malum, şu sıralar Zoom ve Houseparty gibi uygulamalar çok popüler. İnsanlar evlerinden çıkamıyor ve sevdikleriyle internet üzerinden görüntülü konuşma yoluna gidiyorlar. 

Ek bir bilgi olarak Telegram’ın merkezinin Dubai’de olduğunu da belirtelim. Şirket 2018’de haberlere çıkan Gram isimli kripto para cüzdanı ve TON Blockchain ağıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

WhatsApp’ın 2 milyar kullanıcısı var

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının yükleyebileceği onlarca farklı mesajlaşma programı var. Fakat pazar payının çoğu tartışmasız WhatsApp’ın elinde. Aylık 2 milyardan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen uygulama bu başarısını Facebook sahipliğinde olmasına da borçlu sayılır.

Zaten Telegram kullanım oranının pik yaptığı dönemlere baktığımızda Facebook kaynaklı bir sunucu kesintisinden ötürü WhatsApp’ın çöktüğü zamanlarla karşılaşıyoruz. Öte yandan Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, WhatsApp’ı en sert şekilde eleştiren isimlerin başında geliyor. Bu eleştiriler de genellikle gizlilik ve veri güvenliği odaklı oluyor.

Telegram’ın masa üstü ve tarayıcı üzerinden erişilebilen uygulamaları, telefonun internete bağlı olmasını gerektirmiyor. Bu, WhatsApp’ta olmayan bir özellik. Klasör oluşturma ve bulut depolama özellikleri ise cabası. Keza grup ve kanallarda katılımcı sınırının olmayışı, sade ve şık tasarımı gibi avantajları sayesinde Telegram kendine has bir kullanıcı kitlesi edinmiş durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı